AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Polański kręci film o Bali. Powieść już jest na Amazonie

Przez   /   15/07/2013  /   4 Comments

“Koma” – taki tytuł nosi powieść Aleksandra Sowy zainspirowana historią chojnowianina Krystiana Bali. Książka jest już dostępna w sieci, a jesienią pojawi się w tradycyjnych polskich księgarniach. Bala został skazany w poszlakowym procesie za wyjątkowo okrutne zabójstwo domniemanego kochanka byłej żony. Na swój trop naprowadził policjantów sam, pisząc powieść, w której symbolicznie opisał tę zbrodnię. 

Powieść, która ostatecznie zaprowadziła Balę do więzienia nosiła tytuł  “Amok”. Aleksander Sowa swoją nazwał “Koma” . To tak zwany ananim – gdy przeczytać ów wyraz od końca, “Koma” zamieni się w “Amok”. Powieść Sowy można czytać właśnie tak, doszukując się aluzji do prawdziwych zdarzeń i tamtej, bliźniaczej w pewnym sensie, powieści.

“Koma” jest już dostępna w sklepie internetowym Amazon (Kindle Store) w formie elektronicznej oraz w sieci CreateSpace w formie książkowej. Powieść została włączona do programu Amazon Prime (co oznacza m.in.. wyłączność wydania przez 3 miesiące). Jak poinformował nas wydawca, w październiku będzie dostępna również w pozostałych polskich księgarniach.

Historią Krystiana Bali interesuje się Hollywood. Właśnie kompletowana jest obsada do filmu “True Crime” na podstawie scenariusza autorstwa Jeremy`ego Brocka. Główną rolę ma w nim zagrać Christoph Waltz, a reżyserem będzie najprawdopodobniej sam Roman Polański. Więcej na ten temat TUTAJ

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 3932 dni temu dnia 15/07/2013
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 18, 2013 @ 4:41 pm
 • W dziale: kultura

4 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Pobrałam tę książkę na Kindle. “Koma” to świetny kryminał. Tylko koniec mógłby być trochę inny.

 2. Andrzej pisze:

  Dziękuję za informację, pozdrawiam

 3. Piotr Kanikowski pisze:

  Witam, Panie Andrzeju. Na końcu artykułu podałem link do wcześniejszego tekstu, poświęconego w całości temu, co się dzieje w Hollywood w związku z historią Bali. Ale rzeczywiście, ma Pan racje, Czytelnik nie ma obowiązku znać tego wcześniejszego tekstu i powinienem choć jednym zdaniem wspomnieć o zainteresowaniu Amerykanów tamtym morderstwem. Naprawię dzisiaj ten błąd, proszę tylko mi dać odrobinę czasu. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Andrzej pisze:

  Panie Piotrze, cenię Pański warsztat dziennikarski za poprawność języka, dobry styl, wysoki poziom etc. Ten tekst jest dla mnie jednak zagadką. Skoro zatytułował go Pan “Polański kręci film o Bali. Powieść już jest na Amazonie”, to proszę wskazać, w którym miejscu artykułu pisze Pan o filmie kręconym przez Polańskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →