PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Michał Kosmecki – Dolnośląski Orzeł z Legnicy

Przez   /   18/12/2017  /   No Comments

Jednym z pięciu finalistów Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” został Michał Kosmecki – tegoroczny maturzysta z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Jest to nagroda dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego. Michał Kosmecki to laureat Olimpiady Biologicznej i Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w 2017 r., wolontariusz. Za swoje osiągnięcia naukowe został wielokrotnie doceniony. Jest między innymi stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Legnicy, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, XVI edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.
- To szczególne wyróżnienie przyznawane jest uczniom, którzy mają niezwykłe pasje, zainteresowania, są zaangażowani w życie szkoły i społeczności lokalnej, osiągając równocześnie wysokie wyniki w różnych dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych – mówi dyrektor I LO Halina Tamioła, a jego wychowawczyni, Agnieszka Selwat dodaje – Jesteśmy dumni z Michała.
W bieżącym roku wpłynęło 19 wniosków. Kapituła nominowała do nagrody pięcioro uczniów. Podczas uroczystości, która odbyła się 7 grudnia, opowiadali o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, a także działaniach na rzecz innych.
Warto dodać, że na przełomie listopada i grudnia Michał Kosmecki przebywał w Szwajcarii, w nagrodę za wyniki i sukcesy w nauce. Został w ten sposób wyróżniony przez Zarząd Towarzystwa Szkół Twórczych. Uczestniczył w projekcie edukacyjno-naukowym, który daje młodzieży szansę poznania niemieckojęzycznej i francuskojęzycznej części tego kraju. Zwiedził m.in. CERN – Europejską Organizację Badań Jądrowych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 362 dni temu dnia 18/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 18, 2017 @ 2:46 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Mateusz Materek

Orzeł. Nagroda dla wybitnego ucznia z Legnicy

Read More →