SunnyClub
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Metalion wygrał II Otwarty Przegląd Muzyczny

Przez   /   06/04/2018  /   No Comments

W Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 5 kwietnia odbył się II Otwarty Przegląd Muzyczny. Jury przyznało nagrody następującym zespołom i solistom: I miejsce – Metalion, II miejsce – Łukasz Kindel, III miejsce – Rail.
Wygrani otrzymali nagrody w postaci I miejsce 1000 zł, II miejsce 500 zł, III miejsce 200 zł a także możliwość zagrania podczas Juwenaliów 2018 w PWSZ im. Witelona w Legnicy, które odbywać się będą w dniach 18-19 maja 2018 r.
Metalion jest legnicką grupą heavy metalową. Od samego początku zespół tworzą obecni gitarzyści Adam Pikulicki i Marek Chłopicki, a także perkusista Tomek Rakowski. W 2017 r. do zespołu dołączył Lechu Carbuch na wokalu i Piotr Porada na gitarze basowej. Grają to co mają w serduchach, a ich muzyka jest dla nich wszystkim co chcą przekazać słuchaczom. Skład zespołu to: Adam Pikulicki – gitara, Marek Chłopicki – gitara, Lechu Carbuch – wokal, Piotr Porada – gitara basowa, Tomek Rakowski – perkusja.
Łukasz Kindel to młody artysta polskiej sceny muzycznej. Jest wokalistą, instrumentalistą, autorem tekstów i melodii. Obecnie studiuje w szkole muzyki nowoczesnej we Wrocławiu. Na scenie łączy nowoczesną technologię performing’u wraz z jego naturalnym minimalizmem.
Rail gra szeroko pojętego rock n’ rolla, na początku inspirując się takimi zespołami jak Pearl Jam czy Cree. Brali udział w finale przeglądu Rockowanie w ŁDK oraz w castingu jurorskim Must Be The Music. W maju 2015 r. wygrali Przegląd Kapel Studenckich, dzięki czemu stanęli na jednej scenie z czołowymi polskimi zespołami i zagrali przed kilkutysięczną publiką.
22 lutego bieżącego roku zajęli II miejsce w ogólnopolskim festiwalu New York Festival. Grali na jednej scenie z takimi zespołami jak Happysad, Coma, TSA czy Dżem. Zespół tworzą: Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński, Łukasz Kujawski, Łukasz Zatorski.
W II Otwartym Przeglądzie Muzycznym wzieło udział 6 zespołów oraz wokalistów: Metalion, Bonhart, Lift Off, Rail, Łukasz Kindel, FMxĐ.

Źródło: PWSZ im. WITELONA W LEGNICY

FOT. PIXABAY.COM/ BREAKINGTHEWALLS

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 321 dni temu dnia 06/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 6, 2018 @ 9:58 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sh

Showcase – festiwal młodych artystów w SDK “Kopernik”

Read More →