Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanin najlepszy na mistrzostwach Europy

Przez   /   17/04/2018  /   No Comments

Legniczanin Maciej Żuk wywalczył pięć medali, w tym złoty indywidualnie, i uznany został najlepszym zawodnikiem XXXIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do Maribor 2018.

To był życiowy sukces doświadczonego i utytułowanego zawodnika Legnickiego Klubu Taekwon–do. Maciej Żuk po pięciu wygranych walkach sięgnął w końcu po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył jeszcze trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym, za co uznano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw.
Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale wywalczone przez: Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz i Pawła Woźniaka w walkach drużynowych juniorów.
W mistrzostwach wystartowało 642 zawodników z 28 państw. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 5. miejsce (6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali). Zwyciężyła Rosja. Trenerami męskiej reprezentacji Polski są legniczanin Łukasz Stawarz, także szkoleniowiec LKT, oraz Marcin Wołosz z Gdańska.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy