suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Kaczka się mnoży. Wrocławski hołd dla Legnicy

Przez   /   05/06/2018  /   1 Comment

Jak informują aktywiści Żółtej Alternatywy, dziś o szóstej rano grupa tajemniczych budowniczych wzniosła we  Wrocławiu kolejny Pomnik Czystości Narodu – zwieńczoną gumową kaczuszką kopię legnickiego pomnika, zarekwirowanego w kwietniu przez policję. Rzucone w Legnicy hasło “Śmiech Wrogom Ojczyzny” podbija miasto za miastem.

Żółta Alternatywa z przytupem obchodzi drugą miesięcznicę legnicką na pamiątkę aresztowania przez policję kaczki z placu Słowiańskiego. Z tej okazji klasyczna “konstrukcja kartonowo-gumowa” z napisami “Śmiech Wrogom Ojczyzny” oraz “W hołdzie kaczce legnickiej – wrocławianie” stanęła dziś na skwerze Wojciecha Młynarskiego przed wrocławskim teatrem Capitol. Instalacji dokonało trzech mieszkańców Wrocławia. Wrocławska policja okazuje się mniej wyrywna od podkomendnych Leszka Zagórskiego, którzy już w kilkadziesiąt minut po pojawieniu się pomnika na pl. Słowiańskim zapakowali “konstrukcję kartonowo-gipsową” do radiowozu i wywieźli w nieznanym kierunku. We Wrocławiu kaczki nie muszą ukrywać się przed policją.

Sympatycy Żółtej Alternatywy na Facebooku wysuwają śmiały postulat: “100 kaczek myjek na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Tymczasem my przypominamy o inicjatywie kilku legnickich redakcji (lca.pl i Gazety Legnickiej, Telewizji Dami oraz portalu 24legnica.pl). W związku z niedzielnym Spływem Samoróbek w Legnicy dziennikarze postanowili przyznać pozaregulaminową nagrodę konstruktorowi pływadła nawiązującego do legnickiej kaczuszki.  Nagrodę stanowi specjalna medialna prezentacja pływadła i jego twórcy.

FOT. FACEBOOK.PL/ ŻÓŁTA ALTERNATYWA

 

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Hajlesilesia pisze:

    PiSowi można pogratulować, że ma taką opozycję. Happeningi na poziomie podstawówki. Pan redaktor z lustratorem są dziś chyba wniebowzięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

oszustw na wnuczka

Fałszywy adwokat ujęty w Legnicy. Oszukiwał staruszków

Read More →