Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gotówka od ręki za stare monety

Przez   /   05/03/2018  /   No Comments

Sklep Filatelistyczno-Numizmatyczny w Legnicy chętnie kupi pięcio- i dziesięciorublówki z czasów carskiej Rosji. Można tu również sprzedać inne monety a także banknoty, medale, odznaczenia, pocztówki i znaczki pocztowe.

Po domach wciąż zachowało się sporo banknotów i monet z czasów PRL-u. Ale właściciel legnickiego sklepu przy ul. Dziennikarskiej rozwiewa złudzenia: w większości to nic nie warty złom. Tylko niezniszczone, dobrze zachowane mają szansę przykuć uwagę kolekcjonerów.
Inaczej się rzecz ma np. z monetami bitymi w carskiej mennicy pod koniec XIX wieku. Chociażby z złotą pięciorublówką z profilem cara Mikołaja II, zwaną powszechnie świnką, bo można było kupić za nią utuczone prosię. Choć świnki już się za nią nie kupi, do dziś zachowała swoją wartość na kolekcjonerskim rynku. Jeśli ktoś ma podobne numizmaty, może przynieść je do sklepu, a dostanie rzetelną wycenę i uczciwą ofertę zakupu za gotówkę od ręki.
Sklep Filatelistyczno-Numizmatyczny przy ul. Dziennikarskiej 1 w Legnicy skupuje również monety kolekcjonerskie. Ze względu na szlachetność i wartość użytych do produkcji materiałów ich cena jest z zasady wyższa niż wskazywałby nominał. Nie zawsze jednak wzrasta w miarę upływu czasu od wypuszczenia na rynek, dlatego w niektórych sytuacjach korzystniej jest szybciej się ich pozbyć z portfela.
Poza skupem monet i banknotów sklep jest zainteresowany kolekcjami znaczków pocztowych, starymi pocztówkami, medalami i odznaczeniami. Zapraszamy zbieraczy na ul. Dziennikarską 1.

Sklep Filatelistyczno-Numizmatyczny
Legnica, ul. Dziennikarska 1
tel. 76/ 721 79 05
tel. kom. 605 683 376
siekierski@wp.pl

tekst sponsorowany

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Control Room_1

Control Room – nowoczesna dyspozytornia kopalni Lubin

Read More →