PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Inauguracja Legnickich Wieczorów Organowych

Przez   /   10/06/2019  /   No Comments

Międzynarodowy Festiwal Organowy – Legnickie Wieczory Organowe to cykl koncertów, które już po raz 28. odbywać się będą od wiosny do jesieni w legnickiej Katedrze. Na Koncert Inauguracyjny zapraszamy 11 czerwca (wtorek) o godz. 19.15 do legnickiej Katedry. Wstęp wolny.

Co ważne, festiwal skierowany jest nie tylko do wielbicieli muzyki organowej.
Prof. Andrzej Chorosiński, najwybitniejszy polski organista i Dyrektor Artystyczny LWO ma bowiem takie pomysły, i zaprasza takich artystów z kraju i świata, że legnickie koncerty od dawna przeczą stereotypowi, iż muzyka organowa “jest nudna”. Bywało i rockowo, i popowo, często jest zaskakująco i oryginalnie.

Przyjdzie, a przekonacie się sami!

Podczas Koncertu Inauguracyjnego, 11 czerwca, usłyszymy m.in. utwory J.G. Rheinbergera oraz, w związku z przypadającym Rokiem Moniuszkowskim, utwory Stanisława Moniuszki, który – uwaga – też wcale “nie był nudny”!

Wystąpią:
Marek Fronc – organy
Sylwia Kapela – sopran
Agata Ranz – alt
Paweł Zdebski – tenor
Paweł Jan Frasz – bas
Zespół SKAN Studenckiego Koła Artystyczno – Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej działający przy Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Dyrygent - Agnieszka Franków – Żelazny

- Zapraszam serdecznie na kolejną edycję Legnickich Wieczorów Organowych, które, nie mam wątpliwości, zachwycą, wzruszą i pozostaną niezapomniane – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu jest bezpłatny!

EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE ORGANIZATORA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legenda o Bitwie

Muzeum Miedzi opowiada legnickie legendy – online

Read More →