Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Nowy album Kminka tuż tuż! Oglądajcie “To je Borowicz”!

Przez   /   14/05/2019  /   No Comments

“V5″ – taki tytuł nosi EP (czyli mini album) zespołu Kminek z Legnicy, który ukaże się 24 maja.

Kminek lubi niebanalne akcje związane z promocją swoich muzycznych dokonań. Podczas koncertu promującego debiutancki album “34″, publiczność mogła częstować się specjalnie przygotowanymi na tę okazję … ciastkami z kminkiem. Teraz zespół również zaskoczył. Dwie nowe piosenki: “Chłopaku” oraz “Nie kradnij, nie zabijaj, kochaj” zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej finałowego odcinka drugiego sezonu programu kulinarno – podróżniczego “To je Borowicz. Podróże ze smakiem” realizowanego przez TVP2. Odcinek z premierowymi piosenkami Kminka zostanie wyemitowany już w najbliższą sobotę (18 maja), o godz. 11.55 na antenie TVP2.

Utwory na nowy album zespół zarejestrował w studiu w rodzinnej Legnicy.
- Tym razem nie zaprosiliśmy na sesję żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie. Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy, zostały ukończone w stu procentach – mówi Michalina Maruniak, wokalistka i współkompozytorka “V5″.

Czego możemy spodziewać się po najnowszym wydawnictwie Kminka? Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę “ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal to zdecydowanie najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.

Kminek to trio: Michalina Maruniak ( wokalistka i współkompozytorka), Jerzy Delwo ( gitara basowa, teksty, muzyczny “mózg” zespołu) oraz Paweł Zając (gitary). Michalina Maruniak mówi: – W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek wodą, a Paweł wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się bowiem fajnie i bez słów – podkreśla wokalistka zespołu.
Dodajmy, że w koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski oraz perkusista Paweł Kurek.

Utwory z debiutanckiego albumu Kminka “34″ gościły na antenie radiowej Trójki: w audycjach ikony tej rozgłośni Marka Niedźwieckiego oraz w programie “Trójka Żąda Talentów”. Promując płytę “34″, zespół miał też okazję dzielić scenę z takimi artystami jak m.in.: Ray Wilson (ostatni wokalista kultowej grupy Genesis) czy z Lao Che.

Z niecierpliwością czekamy na najnowszy krążek Kminka!

Źródło: Kminek/ EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. KMINEK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 95 dni temu dnia 14/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 14, 2019 @ 8:19 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →