schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zakończenie piątej edycji studiów EMBA w Witelonce

Przez   /   21/06/2024  /   No Comments

W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia studiów podyplomowych EMBA (Executive Master of Business Administration). Piątą już edycję tych prestiżowych studiów w Witelonce ukończyli m.in. menedżerowie firm, liderzy biznesu, przedstawiciele samorządów czy organizacji pozarządowych.


- Pochodzicie z wielu środowisk i branż, macie różne doświadczenia i oczekiwania, ale łączy was jedno: ambicja i chęć rozwoju zawodowego oraz osobistego. Bardzo dziękuję za zaufanie naszej Uczelni w tych dążeniach. Robimy wszystko, aby spełnić wasze oczekiwania – mówił podczas uroczystości dr Karol Rusin, prof. CW, Prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, Kierownik studiów EMBA. – Życzę, abyście się nigdy nie zatrzymywali w sięganiu po swoje marzenia. Wasz udział w studiach EMBA w Witelonce udowodnił, że jesteście gotowi do zdobywania najwyższych szczytów. Pamiętajcie, że zawdzięczacie to wyłącznie sobie, swojej determinacji w realizowaniu celów. My tylko możemy wam pomóc we wskazaniu właściwych kierunków rozwoju i cieszyć się z waszych sukcesów. Studia EMBA pojawiły się w ofercie naszej Uczelni właśnie w odpowiedzi na wasze potrzeby – mówił dr Karol Rusin.
Podczas uroczystości zakończenia piątej edycji studiów EMBA w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa dyplomy odebrało 18 osób. To m.in. menedżerowie, szefowie zarządzający zespołami ludzi w przedsiębiorstwach, samorządach, miejskich spółkach itp. Z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Podczas trwających dwa semestry studiów EMBA – prowadzonych przez Uczelnię w formule hybrydowej, łączącej zajęcia stacjonarne z przyjazną dla osób pracujących formułą online – słuchacze studiów mogli zrealizować zajęcia z kilkunastu przedmiotów, podnoszących umiejętności m.in. z zakresu rachunkowości, marketingu, zarządzania strategicznego, psychologii przywództwa czy autoprezentacji. Te ostatnie zajęcia odbywały się stacjonarnie, w profesjonalnym studiu telewizyjnym Uczelni. Prowadził je znany prezenter telewizyjny Radosław Mróz. – To był strzał w dziesiątkę, że te zajęcia prowadził ekspert, który jest autorytetem w branży mediów, ma wiedzę i ogromne doświadczenie. Techniki, których nas uczył, jego weryfikacja naszych prezentacji i rady były bardzo ważną nauką. W dzisiejszych czasach, gdzie na każdym kroku stykamy się z różnymi mediami, dużo łatwiej jest funkcjonować kiedy wiemy, jak się przygotować i zachowywać w czasie wystąpień publicznych – mówił po zajęciach z redaktorem Radosławem Mrozem dr Rafał Nowakowski, absolwent piątej edycji studiów EMBA w Collegium Witelona, na co dzień Dyrektor Wydziału Analiz i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz wykładowca akademicki Uniwersytetu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Teraz, odbierając świadectwo ukończenia studiów EMBA w Witelonce, dr Rafał Nowakowski podkreślił: – Te studia dały mi bardzo dużo ważnej wiedzy z każdej dziedziny, m.in. z zarządzania zespołem ludzi. Na pewno wykorzystam w codziennej pracy to, czego się tu nauczyłem – mówi Rafał Nowakowski.
Hybrydowa formuła studiów, skierowana m.in. na wykłady online, umożliwia studentom EMBA w Collegium Witelona kształcenie przez wybitnych menedżerów, liderów znanych w świecie firm i koncernów. – Największym zaskoczeniem podczas studiów było dla mnie to, że kadra wykładowców, choć składająca się z w dużej mierze z przywódców wielkich, znanych firm, traktowała nas, studentów EMBA, jak partnerów. Ci znakomici menedżerowie chętnie dzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Ta wyjątkowa nauka na pewno zaprocentuje w mojej codziennej pracy. Podobnie jak doświadczenia kolegów i koleżanek ze studiów, którymi się wzajemnie dzieliliśmy: zarówno tymi dobrymi, jak i trudnymi. Atmosfera podczas zajęć była niepowtarzalna – mówi Piotr Waszak, absolwent EMBA, kierujący na co dzień Działem Przeciwdziałania Stratom i Kontroli w KGHM Polska Miedź S.A. – To były bardzo ciekawe studia. Zdobyłam dzięki nim nie tylko rozszerzoną wiedzę z ekonomii i rachunkowości, ale miałam też możliwość pogłębienia wiedzy z zarządzania ludźmi. Te umiejętności będą na pewno bardzo przydatne w mojej pracy – mówi Ewelina Linek, absolwentka studiów EMBA w Collegium Witelona, na co dzień pełniąca funkcję Dyrektora ds. Organizacyjnych i Głównej Księgowej w Zakładzie Komunalnym sp. z o.o. w Opolu.
- Studia EMBA są wprawdzie dużym wyzwaniem dla odpowiedzialnego za ich organizację Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, ale warto podejmować ten trud. Choćby ze względu na fakt, że kończący je absolwenci mają wpływ na rozwój organizacji, w których funkcjonują więc w konsekwencji także na rozwój całego regionu. Tym bardziej cieszymy się, że zainteresowanie naszymi studiami jest coraz większe. Świadczy to o tym, że Uczelnia zorganizowała studia EMBA na bardzo wysokim poziomie, a dzięki temu nasz region będzie się rozwijał – mówi Grzegorz Majewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Źródło: COLLEGIUM WITELONA

FOT. COLLEGIUM WITELONA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →