PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wielkie nadzieje. Konwencja Koalicji Obywatelskiej

Przez   /   24/03/2024  /   1 Comment

- Musimy zrobić drugi krok, bo bez tego nasze państwo będzie kulało – apelował w sobotę wiceminister Robert Kropiwnicki podczas Regionalnej Konwencji Wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Legnicy. – Kiedy przed 15 października mówiłem, że zwyciężymy, nie wszyscy w to wierzyli. Teraz też mówię: zwyciężymy!

Apel o maksymalną mobilizację, sto telefonów do znajomych, aktywność w mediach społecznościowych, chodzenie od domu do domu, rozmowy z wyborcami, itd. wracał jak refren. Poza Robertem Kropiwnickim powtarzali go obecni na legnickiej konwencji wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, poseł Michał Jaros jako przewodniczący wojewódzkich struktur KO i poszczególni kandydaci wywoływani z sali na scenę.

Do Legnicy przyjechali kandydaci KO do sejmiku z różnych stron Dolnego Śląska, ich rodziny, działacze i sympatycy partii. W sumie 300-400 osób.

- 1 261 kandydatek i kandydatów Koalicji Obywatelskiej staje do bitwy o Dolny Śląsk na różnych szczeblach samorządu – ogłaszał Michał Jaros.

W odróżnieniu od piątkowej prezentacji kandydatów na radnych z komitetu Tadeusza Krzakowskiego, gdzie nastroje były raczej minorowe, regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej tchnęła entuzjazmem, nadzieją, determinacją. Największe emocje wywoływali Maciej Kupaj - kandydat na prezydenta Legnicy – i przedstawiana jako przyszła wiceprezydent miasta Aleksandra Krzeszewska. Witano ich euforycznie, a w trakcie spontanicznej sesji zdjęciowej przy ściance oblegano niczym gwiazdy filmu.

- Legnica ma dziś wielką szansę na zmianę – podkreślał już na początku spotkania Robert Kropiwnicki. - To jest dla nas, legniczan, wytęskniony moment. Od wielu lat nasze miasto boryka się z szarzyzną, bałaganem, nieporadnością, betonozą i aneksozą. Tak nie musi być. Gwarancją dobrych zmian są Maciej Kupaj i Ola Krzeszewska.

- Przedreptaliśmy już po Legnicy 200  kilometrów – mówił Maciej Kupaj. Na konwencji towarzyszyły mu żona Karolina, córka i synek.

Aleksandra  Krzeszewska prosiła o udział w wyborach, bo jeśli teraz się nie uda, to następna szansa na zmianę będzie za 5 lat. – Wydawałoby się, że 5 lat to niewiele, ale przypomnijcie sobie swoje zdjęcia sprzed 5 lat – żartowała ze sceny.

Ta para spontanicznie trochę skradła show kandydatom do sejmiku, dla których zorganizowano legnicką konwencję. Koalicja Obywatelska chce odbić Dolny Śląsk Prawu i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnym Samorządowcom. Aby mogła rządzić samodzielnie, potrzebuje 19 mandatów.

Jedynką w okręgu nr 1 (Wrocław) jest Sławomir Piechota, w okręgu nr 2 (tzw. obwarzanku wrocławskim) – Wojciech Bochanak, w okręgu nr 3 (wałbrzyskim) – Alina Szełemiej, w okręgu nr 4 (jeleniogórskim) – Jerzy Pokój.

W okręgu legnickim liderem listy jest Jarosław Rabczenko, który po 10 latach w Radzie Miejskiej Legnicy zdecydował się zawalczyć o miejsce w sejmiku. – Za punkt honoru postawiłem sobie dopilnowanie, aby strumień europejskich środków służył sprawiedliwie wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska. Aby nie było samorządów pokrzywdzonych i uprzywilejowanych – mówił Jarosław Rabczenko.

Wśród zadań na bieżącą kadencję wymienił budowę obwodnicy Złotoryi, zażegnanie żenującej sytuacji z traktowaniem Teatru Modrzejewskiej przez prezydenta Legnicy, likwidację stref wykluczenia komunikacyjnego, w tym włączenie Polkowic do sieci kolejowej.

Jadwiga Szeląg, numer dwa na liście KO, wytykała prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu brak troski o legnicki szpital. – Nigdy w żaden sposób go nie wspierał – mówiła z goryczą. Oburzała się też na PiS, że 3 lata trzymano w szufladzie wniosek o zgodę na budowę obwodnicy, przez co wszystkie zezwolenia się zdezaktualizowały i sprawę trzeba zaczynać od początku.

- W sprawie nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu PiS nie wyszedł poza papierologię -mówiła. – My go zbudujemy.

Kandydaci do Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego w okręgu wyborczym nr 5 (legnickim)
1. Jarosław Rabczenko (Legnica)
2. Jadwiga Szeląg (Złotoryja)
3. Edyta Owczarek-Pręda (Głogów)
4. Marcin Borys (Lubin)
5. Renata Hoffman (Polkowice)
6. Joanna Strączek (Grzymalin)
7. Beata Orłowska-Mielniczuk (Kunice)
8. Piotr Maniara (Głogów)

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 34 dni temu dnia 24/03/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 24, 2024 @ 10:20 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. ? pisze:

    Panie redaktorze, a jaki to uzasadniony przypadek, że staż pracy wymagany przez rozporządzenie na stanowisku wiceprezydenta byłby zmniejszony?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Dokumenty55-1024x708

Moje trzy grosze. Odchodzi #tadziura

Read More →