AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Propozycje LCK na wakacje: LAF i zajęcia z Avatarem

Przez   /   24/06/2021  /   No Comments

Dla dzieci i młodzieży spędzających lato w mieście Legnickie Centrum Kultury przygotowało dwie propozycje: Wakacje z Avatarem (5-29 lipca) i Warsztaty Filmu Animowanego w ramach Letniej Akademii Filmowej (4-14 sierpnia). Z obu mogą skorzystać też dorośli. Jak będą wyglądały zajęcia? Ile kosztują? Gdzie się zapisać? Szczegóły poniżej.

Akademia Avatara w Akademii Rycerskiej - Letnie Warsztaty Artystyczne (5-29 lipca)

  • Tura I – od 5 do 9 lipca
  • Tura II – od 12 do 16 lipca
  • Tura III – od 19 do 23 lipca
  • Tura IV – od 26 do 30 lipca

1. Akrobatyka 6-9 lat, godz. 9:00-12:00, cena: 190zł/1 tura

2. Akrobatyka 10-14 lat, godz. 12:30-15:30, cena: 190zł/1 tura

3. Taniec 6-9 lat, godz. 9:00-12:00, cena: 190zł/1 tura

Zajęcia płatne za cały miesiąc – wtorki i czwartki:

1. Joga poranna dla dorosłych, godz. 8:00-9:30, cena: 120zł

2. Joga wieczorna dla dorosłych, godz. 20:00-21:30, cena: 120zł

Proponowane zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Akrobatyka
Akrobatyka oraz gimnastyka, jako najbardziej ogólnorozwojowe dyscypliny sportowe znakomicie wpływają na rozwój podstawowych zdolności motorycznych. Kształtują zwinność oraz skoczność, wyrabiają wytrzymałość i siłę, poprawiają koordynację ruchową.
Poza pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój człowieka, ćwiczenia pomagają się odstresować i uwolnić napięcia emocjonalne. Profesjonalna kadra trenerska Akademii Avatara kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo pracy oraz poprawność wykonywanych ćwiczeń.
Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z gimnastyką sportową, a cieszy je myśl o podjęciu nowego wyzwania, jak i tych, które pragną doskonalić się w zachwycającej sztuce akrobacji.

Taniec współczesny
Taniec współczesny, choć oparty na idei baletu, jest bardzo luźną formą tańca – ze sztywnych reguł klasyki czerpie jedynie elementy, a wyraża przede wszystkim dowolność w kreowaniu ruchu.
Trening taneczny ma wpływ nie tylko na naszą prezencję sceniczną, lecz również daje wyraziste efekty w życiu codziennym. Rzeźbi sylwetkę, kształtuje umiejętność płynnego i zgrabnego poruszania się, przynosi mnóstwo satysfakcji.
Przez strukturę lekcji zawierającej techniki obrotów, skoków, kroki taneczne, podstawy baletu, ćwiczenia przy drążku, przepływać się będzie praca nad świadomością ciała, płynnością ruchów i osiąganiem precyzji oraz ładu w tańcu. Regularne treningi uelastycznią ciało, zwiększą zakresy rozciągliwości, wzmocnią mięśnie, skorygują postawę i ukształtują prawidłową sylwetkę. Ponadto będziemy w stanie zaobserwować pozytywne zmiany w naszym samopoczuciu, udoskonalimy orientację przestrzenną, zdyscyplinujemy swój charakter.
Zapraszamy na zajęcia w bardzo miłej, bezstresowej atmosferze, przy użyciu porywającej muzyki.

Joga
Płynne praktyki w kreatywnym ujęciu z mocnym akcentem Vinyasa Yogi. Pobudzające o poranku jak energetyzująca kawa, a wieczorami odprężające i harmonizujące po całym dniu obowiązków, jednak niepozbawione fizycznych wyzwań.
Spotkania obfitujące we wszechstronne techniki, którym przyświeca cel zapanowania nad rozproszeniem umysłu, ćwiczenie uważności i świadomości ciała oraz misja wprowadzenia ulepszeń na poziomie fizycznym, fizjologicznym i psychicznym.
Mieszanka dynamicznych sekwencji kształtujących sylwetkę połączona ze statycznymi figurami uelastyczniającymi i budującymi siłę. Zabawa ruchem w swobodnej atmosferze, braku presji i niepotrzebnych napięć.
Na treningi nie zabieramy oczekiwań ani ciężaru losów świata, a wewnętrzny krytyk idzie na spacer lub spać, chyba że ma zamiar nas pozytywnie dopingować.

Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy w sekretariacie Legnickiego Centrum Kultury pod numerem telefonu 76 72 33 700 lub 601 612 984 w godz. 9.00-15.00

Dane do przelewu:
Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
Ul. Chojnowska 2
59-220 Legnica
Nr konta: Santander Bank Polska S.A. /I oddział w Legnicy 91 1090 2066 0000 0005 4200 0402

 

Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego 2019 (4 – 14 sierpnia 2021)

Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego to jedyne tego typu przedsięwzięcie nie tylko w skali regionu, ale i kraju. Jest to kompleksowa, złożona z wielu elementów propozycja, na którą składają się warsztaty, projekcje, wykłady, wystawa, wydawnictwa oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji. Działania te dotyczą najważniejszych twórców polskiej i światowej animacji, przeznaczone są dla różnych gryp odbiorców: dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci i odbywają się w różnych przestrzeniach miasta. Używając rozmaitych technik animacji poklatkowej oraz komputerowej młodzież, dzieci a także dorośli, pod okiem wybitnych specjalistów tworzą własne filmy animowane. Filmy prezentowane na koniec LAFu na Gali Festiwalowej oceniają znani teoretycy i krytycy filmowi. Od lat impreza przyciąga uczestników zainteresowanych animacją z całej Polski oraz z zagranicy. W 2021 odbędzie się 28. edycja warsztatów. LAF-WFA to warsztaty, którym towarzyszą wydarzenia i projekcje związane z kinem animowanym:

5 sierpnia, czwartek, godz. 21.00, Kino na Rynku, obok Galerii Satyrykon, wstęp wolny
Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński. 2020, 87′
Hipnotyzujące, przepełnione czułością i nostalgią dzieło. Dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. To film przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce. Filmowe postaci przemawiają tu głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel – Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii. Zabij to i wyjedź z tego miasta jest laureatem Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu w Gdyni. Film został wyróżniony również na festiwalu animacji w Annecy.

6 sierpnia, piątek, godz. 21.00, Kino na dachu, Dach Galerii Piastów, wejście od Kina Helios, wstęp wolny
Marona – psia opowieść, reż. Anca Damian, 2019, 91′
Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich? Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń. Premiera „Marony” miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy.

7 sierpnia, sobota, godz. 10.00, Poranki filmowe dla dzieci, Kino Piast, wstęp wolny
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię, reż. Lorenzo Mattotti, 2019, 82′
Opowieść o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę. W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek. Film miał swoją premierę w Cannes, został też zauważony na festiwalach w Sevilli i Annecy.

7 sierpnia, sobota, godz. 21.00, Kino na dachu, Dach Galerii Piastów, wejście od Kina Helios, wstęp wolny
Czerwony żółw, reż. Michaël Dudok de Wit, 2016, 77′
Rozbitek na bezludnej tropikalnej wyspie spotyka tajemniczego czerwonego żółwia, który przeszkadza mu w ucieczce na tratwie i który wkrótce ukaże mu się pod postacią kobiety.
Nie jest to kolejna historia Robinsona Crusoe, lecz opowieść o człowieku i naturze, kontemplacyjna, poetycka baśń bez słów, przepięknie animowana, ręcznie rysowana i malowana akwarelą. Holenderski twórca, Michaël Dudok de Wit ma już na koncie Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany Ojciec i córka (2001) i francuskiego Cezara za najlepszy krótkometrażowy film animowany Mnich i ryba (1996).

8 sierpnia, niedziela, godz. 10.00, Poranki filmowe dla dzieci, Kino Piast, wstęp wolny
Jakub, Mimmi i gadające psy, reż. Edmunds Janson, 2019, 70′
Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jakub czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

8 sierpnia, niedziela, godz. 18.00, Piosenki z filmów Disneya. Dziedziniec Akademii Rycerskiej, koncert biletowany
Bilety ulgowe (dzieci do lat 14) – 20 zł
Bilety normalne – 30 zł

W ramach Legnickiej Akademii Filmowej zapraszamy najmłodszych i ich rodziców na koncert najpiękniejszych piosenek znanych z filmowych bajek Walta Disneya! Usłyszymy na żywo takie hity jak: “Ty druha we mnie masz” (Toy Story), “Nie bój się chcieć” (Zwierzogród), “Miłość rośnie wokół nas” (Król Lew), “Mam tę moc” (Kraina lodu), “Kolorowy wiatr” (Pocahontas) i wiele innych piosenek dobrze znanych z bajkowych produkcji Disneya. Śpiewać będą wokaliści – Nikola Warda i Wojtek Dereń, a towarzyszyć im będzie zespół muzyczny powiększony o sekcję instrumentów smyczkowych. Koncert bajkowych przebojów to będzie najpiękniejszy prezent dla małych pociech, a dla rodziców znakomita okazja do wspomnień. Bajki Disneya są znane na całym świecie. Każdy z nas widział chociaż jedną produkcję wywodzącą się z fabryki marzeń zwanej światem Disneya. Coraz to nowe pokolenia wychowują się na tych pouczających filmach o miłości, przyjaźni i rodzinie. Filmowym produkcjom Disneya towarzyszy zawsze wyjątkowa oprawa muzyczna. Piosenki do filmów piszą najlepsi kompozytorzy, a wykonują je światowe gwiazdy muzyki pop. Utwory z bajek dla dzieci są często tak popularne jak same ekranizacje.

W bajkowym koncercie wystąpią:

Nikola Warda – pochodząca z Legnicy wokalistka, wiąże swoją przyszłość z muzyką, która jest jej całym życiem. Uczestniczka programów “Bitwa Na Głosy”, “Mam Talent” i “Szansa Na Sukces”. Koncertowej publiczności znana z muzycznego cyklu “Damy Rocka”

Wojtek Dereń – aktor scen muzycznych, wokalista. Przez wiele lat współpracował z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Ad Spectatores i Cloud Theater. W 2018 roku został jednym z laureatów konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jest liderem koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego, z którym gości na wielu scenach na terenie całego kraju.

zespół w składzie:
Gabrysia Cybuch – chórki, flet poprzeczny
Magdalena Dachowska – bas
Marcin Gołda – gitara
Adam Komorowski – piano
Robert Dachowski – perkusja
Konrad Możdżeń – perkusjonalia
Radosława Lascar – wiolonczela

oraz uczestnicy koła wokalnego GOKiS Miłkowice: Liwia Kaczkowska, Anna Pater, Daria Wilk, Kalina Tatys, Nikola Muszyńska i Antek Kwaśny.

13 sierpnia, piątek, godz. 19.00 Performans audiowizualny Pocket Cinema, kinoMANUAL, Sala Królewska Akademia Rycerska, wstęp wolny, wejście od ul. Bilsego

Pocket Cinema to audiowizualna, wielokanałowa projekcja, której źródłem są stare, analogowe rzutniki slajdów. Bezpośrednia zamiana kolorowych, abstrakcyjnych kompozycji w rozświetlone projekcje, manipulacje ostrością, kolorem i ruchem obrazu, uzupełnione dźwiękiem i elementami animacji cyfrowej to obszar eksperymentów duetu kinoMANUAL tworzonego przez Agę Jarząb i Maćka Bączyka. Pocket Cinema jest próbą przywołania atmosfery wczesnych teatrów optycznych, w których skromne środki techniczne spod znaku magicznej latarni mieszają się z geometryczną, hipnotyczną formą.

kinoMANUAL eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak animację rysunkową, wycinankową, kombinowaną i techniki direct cinema. Korzystając z dotykowego kontaktu z taśmą i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy, obiekty i wydarzenia, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. Często posługują się samodzielnie zaprojektowanymi urządzeniami optycznymi, takimi jak Pocket Cinema Mikser umożliwiający operowanie ośmioma rzutnikami slajdów. Każdy rzutnik, odpowiednio zmodyfikowany, po podłączeniu do miksera, może być sterowany zdalnie. Funkcje obsługiwane przez mikser to zasilanie, zmiana slajdów, ostrość obrazu, natężenie światła, a w dalszej kolejności modyfikowanie projekcji przy pomocy wolnoobrotowych silników. Pocket Cinema Mikser to unikalne urządzenia, zaprojektowane wspólnie z Januszem Królem przy wsparciu ze środków stypendium artystycznego Prezydenta Wrocławia.
Performanse z serii Pocket Cinema wpisują się zarówno w bogatą tradycję awangardy XX wieku, używającej światła – jako głównego medium, często w połączeniu z ruchem, dźwiękiem i geometryczną abstrakcją, jak i w tradycję performatywnego eksperymentowania w łączeniu dźwięku i obrazu na żywo.
14 sierpnia, sobota, godz. 10.00, Poranki filmowe dla dzieci, Kino Piast, wstęp wolny

Gordon i Paddy reż. Linda Hambäck, 2017, 62′
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

14 sierpnia, sobota, godz. 18.00, Gala LAF-WFA, Sala Królewska Akademia Rycerska, wejście od ul. Bilsego, wstęp wolny
Gotowe, udźwiękowione i zmontowane filmy zostaną przedstawione jury na Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych. 13. sierpnia Jurorzy dokonają oceny filmów i przyznają nagrody. Następnego dnia, 14. sierpnia, na wieczornej Gali Festiwalowej w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, filmy zaprezentowane zostaną uczestnikom, przybyłym gościom, rodzicom i mieszkańcom Legnicy.

15 sierpnia, niedziela, godz. 10.00, Poranki filmowe dla dzieci, Kino Piast, wstęp wolny
Solan i Ludwik – Misja Księżyc, reż. Rasmus A. Sivertsen, 2018, 80′
Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i wyruszą w kosmiczną podróż? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Międzygalaktyczna wyprawa będzie pełna niespodzianek!

Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

RYC. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

budynekopowiesc_wigiligna_promocja-42,klOWfqWibGpC785HlXs

Teatr Avatar rusza w tournee ze swym wigilijny hitem

Read More →