BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Złotoryi WOŚP ma już 10 tys. zł. Akcja się rozkręca

Przez   /   12/01/2020  /   1 Comment

- Módlmy się za wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wyciągają dziś ręce po wsparcie dla dobrego i pięknego dzieła – mówił podczas mszy świętej ojciec Bogdan Koczor, franciszkanin, proboszcz Parafii pod wezwaniem Jadwigi Śląskiej w Złotoryi. Mnóstwo wiernych wychodząc z kościoła wrzucało datki do puszek WOŚP.

Ok. 10 tysięcy złotych zebrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ekipa Pawła Zabłotnego oraz Fabryki Urodzin, która zorganizowała charytatywne festyny dla dzieci w złotoryjskich podstawówkach. Dziś Paweł chodzi z puszką po mieście, wraz z 63 innymi wolontariuszami. Ma przy sobie terminal płatniczy, więc ludziom o dobrych sercach wystraczy karta bankowa, nie trzeba mieć w kieszeni gotówki.

- Mamy też już na koncie 470 zł zebrane w sobotę podczas piątej edycji biegu “Policz się z Cukrzycą” – mówi Paulina Zagata, która w tym roku przejęła od Ewy Miary dowodzenie złotoryjskim sztabem orkiestry.

W sztabie panuje radosna atmosfera i pełna mobilizacja. Paulina Zagata jest przekonana, że złotoryjanie znowu jak co roku będą bili rekordy hojności. Podczas poprzedniego Finału WOŚP 16-tysięczne miasteczko zebrało aż 76 tys. zł.

Zbiórka dopiero się rozkręca. Od godz. 13 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji ruszą kiermasz ciast, loteria fantowa, pokazy i lekcje pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków. Organizatorzy zapowiadają koncert grup Wąsy oraz Pizgami (od godz. 18) i licytacje (od godz. 16)

- Mamy bardzo dużo fantów. 10 tortów, 2 piękne suknie, talony do sklepów i salonów usługowych, czapki, maskotki, bombki, nawigacje, kosmetyki, koszulki, biżuterię, vouchery… Nie sposób wszystkiego wymienić – mówi Paulina Zagata.

Nowością są morsy, które o godz. 15 wskoczą do basenu z zimną wodą rozstawionego przy Baszcie Kowalskiej. Będą Hawaje w Środku Zimy.

O godzinie 20 Złotoryja puści swoje Światełko do nieba.

To piękny dzień. Złotoryjanie, nie siedźcie w domu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 480 dni temu dnia 12/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 12, 2020 @ 6:10 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Lustrator pisze:

    wreszcie jakies dobre wzruszajace wiesci z Zlotoryi .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mosquito-1332382_1920

Oprysków nie będzie. Komary w Legnicy będą lapać jerzyki

Read More →