Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Udane starty zawodników MUKS Legnica

Przez   /   04/09/2013  /   No Comments

Po wakacyjnej przerwie startowej i nadmorskim obozie kondycyjnym zawodnicy MUKS Legnica rozpoczęli starty w zawodach lekkoatletycznych.
Pierwszy sprawdzian miał miejsce we Wrocławiu podczas XIII Memoriału Edwarda Listosa. Bardzo zadowolona ze swojego występu na dystansie 600 metrów może być Joanna Stojanowska. Joasia wygrała swój bieg z dużą przewagą i czasem 1:56,00. Równie dobrze zaprezentowała się sprinterka Ada Ambroży. W biegu na 100 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy 13,19 s, co pozwoliło jej uplasować na drugiej pozycji wśród startujących młodziczek. Równie udany był start na 200 metrów. Czas bliski życiówki 27,71 i trzecia lokata w kategorii młodziczek.
Ozdobą mitingu był niewątpliwie jeden z biegów na 200 metrów mężczyzn. Jednym ze startujących był wielokrotny mistrz Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Mistrzostw Świata w Moskwie, reprezentant Polski Marcin Marciniszyn. Dzięki aktualnemu wysokiemu rankingowi do tej samej serii dopuszczono legniczanina Kacpra Ambroży. Tym razem doświadczony mistrz nie uległ naporowi młodszych sprinterów i wygrał ten bieg. Nie możemy się wstydzic z występu Kacpra który uplasował się na 3 miejscu i ustanowił swój nowy rekord życiowy wynikiem 22,41 s.
Udział w zawodach oraz zorganizowanie letniego obozu w Ustce było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Miedziowej z Lubina.

Źródło: MUKS Legnica