AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Trzecia edycja płatnych praktyk zawodowych dla studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

Przez   /   17/08/2018  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przystąpiła do realizacji trzeciego etapu projektu płatnych praktyk zawodowych dla studentów. Jest to szansa nie tylko nie tylko na zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych ale także podreperowanie własnego budżetu.

Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci będą lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś poszerzą współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów.

Planowana liczba studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wyniesie w tym etapie 37 osób (łącznie w całym projekcie uczestniczyć ma około dwustu osób). W tym etapie wezmą udział studenci z kierunków: Dietetyka, Fizjoterapia, Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne.

Płatne praktyki pilotażowe w PWSZ im. Witelona w Legnicy będą realizowane do 31 sierpnia 2019 r. Praktykanci otrzymywać będą stypendia w wysokości 2 300 zł. miesięcznie.

Wprowadzany projekt płatnych praktyk dla studentów ma na celu przede wszystkim:

-      pogłębienie i poszerzenie umiejętności zdobytych przez studenta w czasie studiów i nabycie nowych umiejętności poprzez praktyczne rozwiązywanie rzeczywistych zadań zawodowych. Poszerzenie wiedzy zdobytej w czasie studiów,

-      nabycie umiejętności i zachowań potrzebnych w środowisku pracy (takich jak: praca w zespole, należyty stosunek do pracy i innych współuczestników, z którymi praca jest wykonywana),

-      zapoznanie studentów – praktykantów z organizacją i funkcjonowaniem instytucji oraz jej komórek związanych z realizacją zadań bezpośrednio powiązanych z kierunkiem i specjalnością studiów,

-      zapoznanie z wyposażeniem technicznym, technologicznym i informatycznym instytucji,

-      poznanie środowiska zawodowego, zasad etyki zawodowej, całościowego (holistycznego) i zindywidualizowanego podejścia do osób, w procesie realizacji praktyk zawodowych.

Realizowany projekt jest pozakonkursowym o charakterze koncepcyjnym pt. Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowychw ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe warunki uczestnictwa oraz sposób rekrutacji do projektu zostały określone w Regulaminie rekrutacji praktykantów w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dr Kokurewicz i nietoperz

Zaczyna się Międzynarodowe Liczenie Nietoperzy

Read More →