AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Telewizja kręci serial w Legnicy. Będą utrudnienia

Przez   /   14/09/2021  /   No Comments

Serial pod tytułem „Wielka Woda” to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

Akcja rozgrywa się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Za produkcję odpowiada Telemark. Producentką oraz pomysłodawczynią serialu jest Anna Kępińska, a producentem liniowym Jacek Dąbrowski-Udziela.

W głównych rolach: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot. Premiera w 2022 roku.

W związku z produkcją najnowszego serialu, w kilku miejscach Legnicy od 14 do 15 września, w godzinach porannych do wieczornych, wprowadzone zostaną lokalne zmiany ruchu.

We wtorek 14 września 2021 r. realizacja zdjęć będzie odbywać się na ul. Łąkowej. Dla ruchu pojazdów zamknięty będzie odcinek ulicy od skrzyżowania z Dmowskiego do skrzyżowania z Sygnałową. Dojazd do garaży przy ul. Łąkowej będzie cały czas zapewniony.

W środę, 15 września, w ciągu ul. Kartuskiej konieczne będzie zamknięcie mostu dla ruchu pojazdów w godzinach od 12.00 do 18.00.

Ze względu na utrudnienia wyznaczono objazdy. Objazd od ul. Pocztowej do ul. Wrocławskiej przez ulice Libana, Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Moniuszki do ul. Wrocławskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie odbywał się po tych samych ulicach.

Dojazd do posesji, bądź lokali usługowych, będzie zapewniony. Na skrzyżowaniu ul. Pocztowej z ul. Libana, ul. Wrocławskiej z Czarnieckiego oraz ul. Czarnieckiego z Kartuską będzie kierowanych przez funkcjonariuszy Policji.

Trasa objazdu będzie oznakowana oraz dodatkowo na tablicach VMS na ul. Witelona, Pocztowej, Wrocławskiej oraz al. Piłsudskiego będą wyświetlane odpowiednie komunikaty. Ruch komunikacji publicznej będzie odbywał się trasą objazdu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →