Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Szachowi arcymistrzowie będą walczyć w Legnicy

Przez   /   06/12/2017  /   1 Comment

Mocną obsadę będzie miał XXXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który będzie rozgrywany w Legnicy w dniach 7-13 grudnia w Letia Business Center codziennie od godz. 15.30.

W zawodach wystartuje 10 zawodników z Ukrainy, Czech i Polski, w tym 4 arcymistrzów. Faworytami z pewnością będą arcymistrzowie Czarnota, Cyborowski, Simantsew i Kislinski.
Wystąpi trzech bardzo młodych zawodników, którzy mają jednak na swoim koncie wiele sukcesów. Paweł Teclaf, mimo swoich 14 lat, prezentuje bardzo wysoki poziom. Jest 6-krotnym Mistrzem Polski Juniorów w różnych kategoriach wiekowych oraz aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata do lat 14. Mikołaj Tomczak jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów do lat 18 w szachach szybkich. Na turnieju w Grazu wypełnił pierwszą normę arcymistrzowską. Zadebiutuje 17-letni zawodnik Miedzi Kacper Grela. W roku 2017 zdobył trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 w szachach klasycznych, szybkich oraz błyskawicznych. Barw Klubu Szachowego Miedź Legnica bronili będą ponadto mistrzowie międzynarodowi – Marcin Sieciechowicz, Pavel Simacek oraz Tadeas Kriebel. Taka mieszanka rutyny z młodością z pewnością zaowocuje ciekawymi pojedynkami. Szczegóły turnieju oraz transmisję online z rozgrywanych partii można zobaczyć na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.
Ponadto w sobotę (9 grudnia) w godz. 10-16 w Letia Business Center odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich. Zapisy do godz. 9.45. Pula nagród 2500 zł. Szczegóły http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6039/

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2421 dni temu dnia 06/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2017 @ 2:31 pm
  • W dziale: sport

1 komentarz

  1. seligit pisze:

    czekamy na info o wynikach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zrzuty ekranu2

Miedź Legnica -GKS Tychy 2:2. Wypowiedzi trenerów

Read More →