Światowe laury w taekwon-do dla legniczan

Przez   /   08/06/2015  /   No Comments

XIX Mistrzostwa Świata w Taekwon-do we włoskim Jesolo przeszły do historii. Także do historii legnickiego sportu, gdyż zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do pięciokrotnie stawali na mistrzowskim podium. Sukces tym większy, że w światowym czempionacie wystartowało ponad 1000 zawodników z 53 reprezentacji narodowych. W tym gronie nie zabrakło również legniczan.

To już ósme mistrzostwa Świata, z których legniczanie wracają z medalami. Pierwszy stał się udziałem Marzanny Stawarz (Pawlik), która 14 lat temu również we Włoszech debiutowała podczas XII Mistrzostw Świata Rimini 2001.
W tegorocznych mistrzostwach o największą niespodziankę postarała się debiutująca w światowym współzawodnictwie Wioletta Miśkiewicz, która jako jedyna Polka sięgnęła po dwa medale w turnieju indywidualnym. Wioletta, która na co dzień pracuje w wydziale dochodzeniowo-śledczym legnickiej policji, w Jesolo została dwukrotną Wicemistrzynią Świata w walkach w kat. pow. 75 kg oraz w testach siły (28 zawodniczek).
Trzy medale w turnieju drużynowym wywalczył Maciek Żuk – dwa srebrne w układach drużynowych oraz w technikach specjalnych i brązowy w testach siły. W starcie indywidualnym Maciek uplasował się na piątym miejscu w konkurencji układów. W mistrzostwach swój debiut zaliczył również trzeci z zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, Karol Forgiel, który swój start zakończył na pierwszej rundzie.

W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski uplasowała się na trzecim miejscu. Bezkonkurencyjna okazała się kadra Nowej Zelandii. Męska część polskiej drużyny, której opiekunem jest legnicki szkoleniowiec Łukasz Stawarz, w Jesolo spisała się bardzo dobrze. Panowie wywalczyli łącznie 21 medali, 10 seniorzy i 11 juniorzy. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Gadzała (Lewart Lubartów), a drużyna juniorów wywalczyła tytuł najlepszej ekipy w turnieju drużynowym.
Po jedenastu latach przerwy młodzi Polacy sięgnęli po tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w walkach, a pierwszy raz w historii – po tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w układach. Dzięki tym sukcesom to właśnie do Legnicy powędrował puchar dla najlepszej juniorskiej drużyny.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy/ Legnica.eu

• Publikowany: 3328 dni temu dnia 08/06/2015
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 8, 2015 @ 2:01 pm