schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ruszyła rekrutacja na studia w Collegium Witelona

Przez   /   30/05/2023  /   No Comments

W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa – wiodącej w kraju Uczelni wyższej kształcącej praktycznie – rozpoczęła się rekrutacja na studia, na rok akademicki 2023/24. Nabór trwa w Legnicy i w filii Uczelni we Wrocławiu. Studia są bezpłatne, skierowane nie tylko do maturzystów, ale też do osób już aktywnych zawodowo – dzięki specjalnej formule „Ucz się i pracuj”. Nowym kierunkiem uruchomionym przez Uczelnię (w Legnicy i we Wrocławiu) jest bardzo popularna Psychologia.

Collegium Witelona, mająca 25 – letnią tradycję Uczelnia państwowa, wiodąca w kraju ze względu m.in. na jakość kształcenia praktycznego, nowocześnie wyposażone pracownie i dostosowywanie kierunków studiów do potrzeb rynku pracy – rozpoczęła rekrutację na studia w Legnicy oraz w filii we Wrocławiu.

Uczelnia oferuje w Legnicy aż 22 kierunki, prowadzone przez: Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. To studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, podyplomowe. Odbywające się w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz nowatorskiej formule „Ucz się i pracuj” – to forma bezpłatnych, stacjonarnych studiów, dostosowana do możliwości osób aktywnych zawodowo. Zajęcia odbywają się popołudniami, w weekendy, w połączonych formułach nauki: stacjonarnej i online, co pozwala na studiowanie osobom już pracującym.

W filii we Wrocławiu Collegium Witelona oferuje cztery kierunki kształcenia, za to bardzo mocne, w zawodach zapewniających absolwentom już na starcie dobrą pozycję na rynku pracy. To: Prawo, Psychologia, Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz Finanse i Zarządzanie w Przedsiębiorstwie. Studia kończą się zdobyciem tytułu magistra. Podobnie jak w Legnicy – studia w filii Witelonki we Wrocławiu są bezpłatne, z możliwością wyboru kształcenia „Ucz się i pracuj”.

Collegium Witelona znajduje się w krajowej czołówce kształcących praktycznie Uczelni wyższych m.in. dzięki temu, że reaguje na bieżące potrzeby rynku pracy w regionie i dostosowuje kierunki kształcenia do oczekiwań pracodawców. Uczelnia dba też o jak najlepsze relacje z otoczeniem biznesowym, współpracując z wiodącymi pracodawcami, działającymi np. w specjalnych strefach ekonomicznych (czyli niejednokrotnie ze światowymi koncernami) czy z wiodącymi na Dolnym Śląsku placówkami służby zdrowia (w Legnicy, Wrocławiu, Bolesławcu), służbami ratowniczymi, urzędami itp. Dzięki temu studenci Collegium Witelona mają zapewnione praktyki, a następnie miejsca pracy u najlepszych pracodawców.

- Proponujemy naszym studentom takie kierunki kształcenia, po których ukończeniu z łatwością odnajdą się na rynku pracy, w dobrych zawodach – mówi dr Karol Rusin, prof. CWUP, Prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

W skutecznym kształceniu studentów Collegium Witelona wykorzystuje m.in. nowoczesne pracownie, których pozazdrościć mogą Uczelni nawet największe ośrodki akademickie w kraju. Chodzi m.in. o Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, Pracownię Wirtualnej Rzeczywistości, Laboratorium Kobotyki, pracownię dronów, Salę Symulacji Rozpraw Sądowych itp.

Kadrę wykładowców Collegium Witelona stanowią w większości praktycy – czyli osoby aktywne zawodowo w branżach, o których wiedzę przekazują studentom.

- Nie ma lepszego źródła wiedzy o danej pracy niż praktyk, który wykonuje na co dzień dany zawód – podkreśla dr Karol Rusin.

 

Nowością w ofercie studiów w Collegium Witelona (w Legnicy i w filii we Wrocławiu) jest Psychologia – znajdujący się na drugim (po Informatyce) pod względem popularności kierunek kształcenia w naszym kraju. Dla przykładu: w roku akademickim 2022/23, na jedno miejsce na Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim ubiegało się aż 32 kandydatów! Zapotrzebowanie na psychologów na rynku pracy jest ogromne – jest to związane m.in. z tym, że coraz więcej osób (dorosłych i dzieci) boryka się z problemami natury psychologicznej. Według Światowej Organizacji Zdrowia, zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną i psychiatryczną rośnie w galopującym wręcz tempie. Liczba konsultacji w zakresie zdrowia psychicznego – według WHO – wzrosła w ostatnich latach o 240 procent! Polska wlicza się do tych statystyk. Np. Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje, by do września 2024 r. liczba psychologów w placówkach oświatowych była blisko dwa i pół raza większa niż obecnie. To oznacza blisko 30 tys. nowych etatów, na które brakuje fachowców. Kolejnym przykładem na braki kadrowe wśród psychologów może być kilkunastotysięczne miasto Jawor na Dolnym Śląsku: na konsultację w Poradni Psychologiczno – Zawodowej w Jaworze trzeba było czekać w ub. roku 3 miesiące. W tym roku kolejki do Poradni w Jaworze sięgają nawet 9 miesięcy! A na wakat psychologa w Poradni, kiedyś oblegany przez kandydatów, obecnie nie ma żadnego chętnego… Sytuacji nie poprawiają przejmujące psychologów firmy i korporacje: absolwenci Psychologii są bowiem specjalistami, którzy są coraz bardziej potrzebni we współczesnym biznesie. Psychologowie biznesu zajmują się w firmach m.in.: zarządzaniem kapitałem ludzkim, przeprowadzaniem procesów rekrutacyjnych, szkoleniami, negocjacjami, zdobywaniem klientów czy budowaniem wizerunku.

Studia z Psychologii dają więc wiele możliwości przyszłej kariery zawodowej: od służby zdrowia, edukacji, pomocy społecznej, sądów, policji, więziennictwa, przez działy HR w przedsiębiorstwach, firmach konsultingowych, szkoleniowych, coachingowych, po prywatne gabinety psychologiczne i psychoterapeutyczne.

 

O skali zainteresowania studiami z Psychologii w Collegium Witelona (Uczelnia prowadzi nabór na kierunki o specjalnościach: psychologia społeczna i psychologia biznesu) mogą świadczyć pierwsze dane Witelonki z rekrutacji, która rozpoczęła się 15 maja: w pierwszym dniu rekrutacji, pierwsi chętni zarejestrowali się już o godz. 4 rano! I wciąż ich przybywa. Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zachęca do rejestrowania się na studia: o kolejności przyjęć będą decydowały m.in. wyniki matur. Uczelnia zaprasza też do aplikowania na studia z Psychologii osoby już aktywne zawodowo, np. nauczycieli, którzy chcą poszerzyć kompetencje zawodowe.

 

Aby zarejestrować się na studia w Collegium Witelona, wystarczy wejść na strony: rekrutacja.collegiumwitelona.pl lub studiujwewroclawiu.pl

Można tam zapisać się na studia drogą elektroniczną oraz znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Collegium Witelona zaprasza!

Uczelnia jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy

FOT. COLLEGIUM WITELONA UCZELNIA PAŃSTWOWA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →