OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Raut u Piłsudskiego. Tak świętuje tylko Legnica!

Przez   /   31/10/2023  /   No Comments

Świętowanie rozpocznie się już 6 listopada. W sali Maneżowej Akademii Rycerskiej o godz. 18:00 odbędzie się Raut u Piłsudskiego. To wyjątkowa okazja, by przekroczyć próg czasu i przenieść się w atmosferę tamtych dni, oddając hołd twórcom niepodległej Polski. To wydarzenie poświęcone Józefowi Piłsudskiemu, jednemu z najważniejszych bohaterów naszej historii, który odegrał kluczową rolę w odzyskaniu niepodległości. Bilety w cenie 35 zł dostępne są w Galerii Satyrykon.

Legnicki Piknik Patriotyczny i wszystkie powyższe wydarzenia w dniach 10-11 listopada to nie tylko okazja do uczczenia naszej niepodległości, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

10.11.2023 r.

Legnicki Bieg Niepodległości
Szczegóły na www.osir.legnica.eu
Org. OSiR
Dla miłośników sportu i zdrowego stylu życia mamy wspaniałą propozycję – Legnicki Bieg Niepodległości. To wyjątkowa okazja, aby uczcić naszą niepodległość w duchu rywalizacji i wspólnoty. Szczegóły na oficjalnej stronie OSiR.

11.11.2023 r.
10:00
Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę
Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła

12.00
Niepodległa do Hymnu!

12.10
Ślubowanie klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w oprawie muzycznej Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.

13.30
Legnicki Polonez dla Niepodległej
Niepodległa Polska jest dumą, której możemy doświadczyć podczas tańca. Przyłącz się do Legnickiego Poloneza dla Niepodległej i poczuj się częścią wielkiej narodowej rodziny.

14.00
Dziecięco Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta
Taniec z flagami w wykonaniu Centrum Seniora LCK
Zespół Pieśni i Tańca Legnica
Młodzieżowe Centrum Kultury
Pokaz tańca dawnego – Centrum Seniora LCK
Żywa flaga

16:00
Koncert Zespołu Góralska Hora

Wieczór zakończmy wyjątkowym koncertem Zespołu Góralska Hora. Ich muzyka przeniesie nas w góry, a jednocześnie przypomni o naszej jedności i duchu niepodległości.

Na pikniku militarnym, zorganizowanym przez 10. Brygadę Kawalerii Pancernej im. Gen. Broni Stanisława Maczka, czekają na nas atrakcje dla wszystkich wiekowych grup. Od smakowitych przekąsek po animacje dla najmłodszych – to wydarzenie, które nie można przegapić!

Legnicka Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod chmurką”
W Legnickiej Bibliotece Publicznej, przygotowano wystawę książek o tematyce historycznej, w tym niepodległościowej. To doskonała okazja, by zgłębić historię Polski i jej walkę o wolność.

Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne zwiedzanie w godzinach 11:00 – 17:00. Co więcej, o 13:00 i 15:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Świat utracony. Theodor Blätterbauer (1823–1906)” w Akademii Rycerskiej.

Oprowadzanie po Zamku Piastowskim w Legnicy

Dla miłośników historii przygotowano oprowadzanie po Zamku Piastowskim w Legnicy. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie muzeum od 2 listopada, a spotkanie odbędzie się na dziedzińcu zamku o godzinie 12 i 14.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →