AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

PWSZ wznawia pomoc dla rodaków na Ukrainie

Przez   /   10/03/2021  /   No Comments

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „Pomagamy Rodakom Na Ukrainie IV – Z Pamięcią O PoległychKresowiakach” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
1. Zbiórka darów dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie: – artykuły żywnościowe o długim terminie ważności; – artykuły szkolne dla dzieci (zeszyty, kredki, flamastry, bloki rysunkowe, bibuła, farby, kolorowanki, itp.); – środki opatrunkowe, higieniczne i czystości.
2. 10-dniowy pobyt w Drohobyczu, podczas którego wykonany zostanie remont sceny służącej dzieciom z Polskiej Sobotniej Szkoły do organizowania uroczystości i wydarzeń upamiętniających i podtrzymujących polskie tradycje, święta oraz postacie wybitnych Polaków; prace porządkowe przy polskich grobach na cmentarzu w Drohobyczu.

W ramach pobytu na Ukrainie wolontariusze będą mogli zwiedzić Lwów (w tym Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich), Drohobycz i jego region, wziąć udział w uroczystości z występami dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji urodzin Papieża Jana Pawła II (18 maja) oraz innych ciekawych wydarzeniach.
Projekt zakłada udział 8 wolontariuszy (studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego) zainteresowanych wyjazdem zaplanowanym w dniach od 8 (wyjazd) do 19 (powrót) maja 2021 roku. Chętnych do wyjazdu zapraszamy do zgłaszania i przesłania informacji na adres e-mail: SkwarekB@pwsz.legnica.edu.pl z podaniem danych: imię (lub imiona – zgodnie z wpisem w paszporcie) i nazwisko; wydział, kierunek, rok studiów; adres zamieszkania; data i miejsce urodzenia: PESEL: Numer telefonu do kontaktu.
Zbiórka trwa do 6 maja 2021 roku. Dary można zostawiać w budynku A (parter – główny hol, szatnia) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przy ul. Sejmowej 5A.
Poza darami rzeczowymi można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” – numer konta 63 1090 2066 0000 0001 4290 9150 Santander Bank Polska S.A. z dopiskiem „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV”.
Z uwagi na epidemię Covid-19 planowany wyjazd odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (uczestnicy będą wyposażeni w maski ochronne i płyny dezynfekcyjne), miejsce noclegu i wyżywienie zostały ustalone ze stroną ukraińską z gwarancją zapewnienia bezpiecznego pobytu.

WAŻNE:
Osoby wyjeżdżające na Ukrainę powinny posiadać ważny paszport.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dieta-pudelkowa_-1-

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

Read More →