schronisko

PWSZ Puchar Polski zostaje w Legnicy

Przez   /   14/10/2013  /   No Comments

Rozgrywany w weekend (12-13 października) w Legnicy PWSZ Puchar Polski w scrabble wygrał legniczanin Krzysztof Obremski. To jego drugie zwycięstwo w trzecim finale Pucharu w karierze. W finale pokonał on Łukasza Bobowskiego z Krakowa 2:0.

W dwudniowych rozgrywkach wzięło udział 50 zawodników. Finał dostarczył widzom wiele emocji. Transmisję internetową partii finałowych można było oglądać za pośrednictwem strony Polskiej Federacji Scrabble.

Linki do obu partii finałowych:

-W finale nie ustrzegłem się paru błędów, ale szczęśliwie miałem przewagę w końcówkach obu partii i udało mi się przechylić szalę wygranej na swoją stronę – mówi zdobywca Pucharu Krzysztof Obremski.

W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Ziemi Legnickiej o puchar Hotelu Gwarna zwyciężył Bartosz Morawski z Gliwic. Drugie miejsce zajął Rafał Wesołowski Warszaw, a trzecie Tomasz Zwoliński ze Skierd.

Warto zaznaczyć, że w turnieju grała czołówka polskich scrabblistów. W Hotelu Gwarna do stołów zasiadło, aż siedmiu Mistrzów Polski i czterech zdobywców Pucharu Polski. Cieszy również fakt, że w legnickim turnieju zagrało 3 debiutantów.

Organizatorami turnieju byli portal lca.pl wraz redakcją Gazety Legnickiej.

tekst: Lca.pl

• Publikowany: 3929 dni temu dnia 14/10/2013
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 14, 2013 @ 2:48 pm