PWSZ2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Przeżyj przygodę na zamku w Grodźcu, ale zostań w domu

Przez   /   13/04/2020  /   No Comments

Ze względu na pandemię koronawirusa zwiedzanie zamku w Grodźcu jest niemożliwe. Można jednak do woli, zupełnie bezpiecznie, oglądać go w dostępnych przez internet filmach fabularnych lub serialach „Jedinoczka”, „Wiedźmin”, „Przyłbice i kaptury”.

Polska ekranizacja „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego z 1989 roku w reżyserii Marka Piestraka z Michałem Żebrowskim w roli Geralta z Ryvii jest dostępna za darmo na platformie streamingowej vod.tvp.pl. Zamek Grodziec został wykorzystany jako plener do 9. odcinka serialu. Zagrał klasztor kapłanki Melitele, w której wiedźmin wraca do zdrowia po walce z upiorami. Malowniczo fotografowane mury warowni pokrywa nie widziany tej zimy śnieg, co może stanowić dodatkową atrakcję.

Telewizja Polska nieodpłatnie udostępnia na swojej platformie (vod.tvp.pl) również wcześniejszy serial w reżyserii Piestraka „Przyłbice i kaptury”. Fanom Grodźca sporo radości sprawi odcinek 3, gdzie bez problemu rozpoznają znajome mury. Akcja serialu według powieści Kazimierza Korkozowicza toczy się w okresie bezpośrednio poprzedzającym bitwę pod Grunwaldem. Serial opisuje losy Huberta „Czarnego” i Jaksy – szpiegów w służbie króla Władysława Jagiełły, prowadzących rozpoznanie na terytorium zakonu krzyżackiego oraz rozpracowujących krzyżacką siatkę szpiegowską działającą w Polsce.

Portal Cda.pl umożliwia obejrzenie rosyjskiej produkcji „Jedinoczka” („Jedynka”) z 2015 roku w polskiej wersji językowej. Zamek Grodziec, który pojawia się jako plener już w pierwszych scenach filmu, znowu udaje w nim klasztor. Prócz polskich zakonnic, mieszkają w nim również głuchonieme sieroty oddane pod opiekę mniszkom. Partyzanci Armii Krajowej wespół z Armią Radziecką bronią budowli przed nadciągającymi wojskami niemieckimi.

FOT. „JEDINOCZKA”

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Mieszkańcy bronią geoparku UNESCO przed wiatrakami

Read More →