schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Przemoc i pedofilia w podlegnickim przedszkolu?

Przez   /   12/06/2024  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się i seksualnych nadużyć wobec dzieci – chłopców z oddziału przedszkolnego w jednej z niepublicznych szkół podstawowych na terenie powiatu legnickiego. W kręgu podejrzeń znalazło się  kilkoro opiekunów. Żadnemu dotąd nie postawiono zarzutów.

1 czerwca na policję zgłosiła się grupa rodziców zaniepokojonych o swoje dzieci. Dostarczyli m.in. nagranie z kamery ukrytej w plecaku jednego z maluchów. Urządzenie zarejestrowało sytuacje, które mogą okazać się podstawą do postawienia zarzutów wychowawcom i opiekunom przedszkolaków. Prokuratura Rejonowa w Legnicy 7 kwietnia wszczęła śledztwo.

Śledztwo dotyczy dwóch wątków. Pierwszy to znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 7 wskazanymi imiennie chłopcami  – podopiecznymi oddziału przedszkolnego. Badaniu podlega okres od stycznia 2024 do 31 maja 2024 r., w którym – zdaniem zgłaszających – dochodziło do przemocy: wyzwisk, poniżania, straszenia, bicia dzieci, łapania ich za szyję. Za znęcanie się nad osobami małoletnimi nieporadnymi ze względu na wiek i stan psychiczny Kodeks karny przewiduje od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności. Drugim wątkiem w śledztwie jest doprowadzenia w tym samym okresie co najmniej 4 małoletnich chłopców do poddania się innej czynności seksualnej. Dzieci miały być dotykane w miejsca intymne. Jeśli to podejrzenie się potwierdzi, sprawca (sprawcy?) mogą trafić do więzienia nawet na 15 tat.

- W sprawie do chwili obecnej m.in.: przesłuchano w charakterze świadków rodziców małoletnich, zabezpieczono nagrania wypowiedzi dzieci oraz zachowań nauczycieli sporządzone przez rodziców, wystąpiono do sądu z niezbędnym wnioskiem o przesłuchanie małoletnich pokrzywdzonych w obecności psychologa i wystąpiono do Kuratorium Oświaty Delegatura w Legnicy o przeprowadzenie kontroli w placówce – informuje prokurator Liliana Łuksiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Zaplanowane są liczne inne czynności procesowe zmierzające do ustalenia, czy rzeczywiście doszło do skrzywdzenia dzieci, ilu maluchów to dotyczy oraz kto personalnie ponosi za to odpowiedzialność.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie.

FOT. PIXABAY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 12/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 19, 2024 @ 3:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →