Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Promocje 2018. Galeria pokaże 62 prace młodych

Przez   /   25/10/2018  /   No Comments

96 młodych twórców – absolwentów wydziałów malarstwa polskich uczelni artystycznych – zgłosiło 192 prace do  28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018. 27 uczestników wyselekcjonowanych przez jury będzie miało możliwość zaprezentowania swej twórczości na wystawie w Galerii Sztuki w Legnicy. Podczas wernisażu 16 listopada zostaną ogłoszone nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji PROMOCJI. 

Od dwudziestu ośmiu lat Galeria Sztuki w Legnicy jest organizatorem PROMOCJI – wystawy i konkursu dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszamy tych, którzy dotychczas nie brali w nim udziału, a dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2017 lub 2018. Główną nagrodą jest wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia artystów oraz umożliwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE ułatwią zaistnienie na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. PROMOCJOM 2018 towarzyszyć będzie katalog.

Głównym celem OPMM PROMOCJE jest prezentacja i dokumentacja najświeższego współczesnego malarstwa polskiego, samodzielnych prac malarskich młodych twórców, które powstały tuż po ukończeniu przez nich wyższych uczelni plastycznych oraz ułatwienie im startu w dojrzałe życie artystyczne.

Impreza adresowana jest do absolwentów wydziałów i pracowni malarstwa wyższych uczelni artystycznych w Polsce. Planowana liczba potencjalnych uczestników I etapu konkursu – ok. 80-100 osób. Do końcowej wystawy jury zakwalifikuje ok. 30 uczestników.

W tym roku 69 osób zgłosiło do Przeglądu 192 prace. Uczestnicy rekrutują się z wszystkich uczelni artystycznych w kraju. Jury zakwalifikowało do wystawy 62 prace 27 uczestników. Nazwiska zwycięzców tegorocznych PROMOCJI zostaną ogłoszone w trakcie wernisażu 16 listopada.

nazwa imprezy: 28. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018
data: 26.10. – 2.12.2018 r.
wersnisaż: 16.11.2018 r. (piątek), godz.: 18:00
miejsce imprezy: Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)
zasady wstępu: bezpłatny
organizator: Galeria Sztuki w Legnicy

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 482 dni temu dnia 25/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 25, 2018 @ 2:25 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Sonori_photo_color

Gala Operowo-Operetkowa w Sali Królewskiej w Legnicy

Read More →