KGHM1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Poezja herbaryjna i „Dzikie rzeki” w Galerii Sztuki

Przez   /   08/12/2022  /   No Comments

Piątkowy wieczór (9 grudnia) w Galerii Sztuki upłynie pod znakiem „poezji herbaryjnej” i dźwięków natury. Warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, które poprowadzi Monika Kręcisz-Kozłowska z pracowni florystycznej Flowers Ctrl, rozpoczną się o godzinie 17.00, bezpośrednio po nich – o godz. 19.00 – odbędzie się relaksacyjny koncert Michała Zygmunta.

Pierwsze warsztaty już za nami – 2 grudnia powstało kilkanaście roślinno-papierowych kompozycji. Uczestnicy spotkania odwiedzili też klimatyczne wnętrze kwiaciarni Flowers Ctrl, która propaguje bliski kontakt z naturą i wspiera oddolne inicjatywy z pogranicza kultury, sztuki i ekologii. Kolaże powstają pod okiem Moniki Kręcisz-Kozłowskiej, która jest nie tylko florystką, ale też animatorką kultury, wokalistką i autorką tekstów w grupie muzycznej Chaos Ctrl.

 Wciąż można skorzystać z okazji do podarowania bliskiej osobie wspólnie wykonanego kolażu. „Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty 9 grudnia. Możemy zaprosić osobę bliską lub ważną – mamę, córkę, przyjaciółkę czy przyjaciela – kogoś, komu chcemy podziękować i za coś docenić. Podarunkiem jest nie tylko kolaż – który będzie cennym prezentem i pamiątką – ale też wspólnie spędzony czas, zatrzymanie się w codziennym biegu, chwila refleksji i wdzięczności” – zaprasza Maja Bielakowicz z Galerii Sztuki. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak – z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – na warsztaty obowiązują zapisy. Na adres galeria@galeria.legnica.eu należy przesłać odpowiedź, komu i dlaczego chcemy podarować uczestnictwo w spotkaniu.

 Po warsztatach (9 grudnia, godz. 19.00) zanurzymy się w „Dzikich rzekach” – relaksacyjnej sesji dźwiękowej z brzmieniami natury. Autorem i wykonawcą koncertu jest Michał Zygmunt – twórca muzyki i łowca dźwięków, kompozytor i autor unikatowego projektu muzycznego Odra Sound Design. Wstęp wolny. „Dzikie rzeki to to kompilacja nadrzecznych pejzaży dźwiękowych charakterystycznych dla swobodnie płynącej rzeki. Nagrywając je kierowałem się chęcią zachowania różnorodności głosów ptaków, zwierząt, owadów i zjawisk atmosferycznych. Do miejsc najmniej dotkniętych ręką człowieka wędrowałem z mikrofonem. W canoe lub pieszo wyczekiwałem na rozlewiskach, bagnach, łąkach i lasach łęgowych. Chciałem nagrać dźwięki, które w swoim brzmieniu są ponadczasowe i choć wiem, że są zapisem chwili, tworzą dziś panoramę dźwiękową dzikiej rzeki” – opowiada artysta.

 Warsztaty i spotkania są częścią projektu „Slow Emotion” – pomysłu Galerii Sztuki na końcoworoczne zabieganie i stres. To nie tylko warsztaty, ale też spotkania i koncerty, a to wszystko – w klimacie eko i w nurcie slow life, które są odpowiedzią na narastające tempo życia.

 Szczegółowy program znajduje się tutaj.

 „Slow Emotion” jest częścią projektu Urzędu Miasta Legnicy – Zdrowa Legnica, głównym partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A., organizatorem Galeria Sztuki w Legnicy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

RYC. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 751 dni temu dnia 08/12/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2022 @ 1:34 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

470237142_1110498447534363_2831267108561525154_n

Legnicka Książka Roku 2023: “Tadeusz Gumiński”

Read More →