AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Piotr Wójtowicz awansował na prokuratora regionalnego

Przez   /   07/02/2024  /   10 Comments

P.o. Prokuratora Krajowego Jacek Bilewicz powołał prokuratora Piotra Wójtowicza z Prokuratury Okręgowej w Legnicy na stanowisko szefa Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. To znaczy, że od dziś podlegają mu wszyscy prokuratorzy na Dolnym Śląsku.

Przed tzw. “dobrą zmianą” Piotr Wójtowicz kierował Prokuraturą Okręgową w Legnicy. W kwietniu 2016 roku Zbigniew Ziobro zastąpił go prokuratorem Zbigniewem Harasimiukiem, po czterech latach wymienionym na prokuratora Sebastiana Kluczyńskiego.

W 2017 roku Piotr Wójtowicz naraził się pisowskiej władzy, gdy przyszedł pod sąd w Legnicy na demonstrację Komitetu Obrony Demokracji w obronie wolnych sądów. Zauważony przez dziennikarzy i zapytany, czy się nie boi, odpowiedział, że nie ma nic do stracenia, Rzecznik dyscyplinarny zarzucił mu, że uczestnicząc w manifestacji sprzeniewierzył się obowiązującej prokuratorów zasadzie apolityczności. Gdy po jakimś czasie postępowanie dyscyplinarne przeciwko Piotrowi Wójtowiczowi zostało umorzone, interweniował osobiście Bogdan Święczkowski jako ówczesny Prokurator Krajowy. Odwołał się od decyzji rzecznika dyscyplinarnego do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym. Argumentował,, że manifestacja przed sądem miała charakter polityczny, bo protestujący sprzeciwiali się woli większości sejmowej, a wypowiedź Wójtowicza stanowiła “demonstracyjne ujawnienie poglądów politycznych”. W czerwcu 2019 r. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym oddalił wniosek Świączkowskiego. Potwierdził też, że udział Piotra Wójtowicza w manifestacji w obronie wolnych sądów nie ma znamion przewinienia dyscyplinarnego.

Od 2017 roku Piotr Wójtowicz jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.

Jako prokurator regionalny Piotr Wójtowicz stał się przełożonym prokuratorów prokuratury regionalnej, prokuratorów prokuratur okręgowych oraz prokuratorów prokuratur rejonowych na obszarze całego Dolnego Śląska.

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 162 dni temu dnia 07/02/2024
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 7, 2024 @ 1:54 pm
 • W dziale: wiadomości

10 komentarze

 1. Anonim pisze:

  mieciu

 2. Anonim pisze:

  czas miłosci sie skonczył a nastał czas pierdla.Dziwne ze cie to dziwi.

 3. zdziwiony pisze:

  Cóż za język miłości ,rudy ciebie szkoli?

 4. Anonim pisze:

  tak tak tak jak ty duren.

 5. adwokat pisze:

  Bodnar to największy mąciciel.

 6. Anonim pisze:

  w Republika tego nie ma ale ci sie przyda na te braki>>>Boli? Boli. Ale to jest wasz problem”

  Wiceminister Arkadiusz Myrcha powiedział, że istnieje podstawa do składania wniosku o wyłączenie sędziego. „Jest bogate orzecznictwo europejskie i polskie, podstawa wynika ze stanu prawnego, jaki wprowadziliście w 2017 roku”.

  „To rozporządzenie nie dotyczy niczego innego, tylko okoliczności. Żeby sędziowie nie byli obarczeni tą samą wadą, której dotyczy wniosek. Nikt niczego nie przesądza” – mówił dalej Myrcha.

  „Czy państwa to boli? Boli. Nie lubicie bezstronności. Ale to jest wasz problem. My zapewniliśmy stabilność” – stwierdził wiceminister Myrcha. I kontynuował:

  „Chcielibyście wprowadzić atmosferę chaosu, zaniepokojenia. Ale wbrew temu życie się toczy spokojnie, prokuratorzy pracują spokojnie”.

  Bodnar zapewnił, że na wszystkie kwestie odpowie pisemnie, jeśli nie zdąży odnieść się do nich podczas posiedzenia komisji.

 7. Anonim pisze:

  tyle ze ty to na pewno.A teraz cós o komornikach.

 8. Anonim pisze:

  to ty tez chyba nielegalny i niedoksztalcony.

 9. adwokat pisze:

  Nielegalny po.prokurator krajowy o ten ten legnicki chyba też nielegalny.

 10. Anonim pisze:

  biedny mieciu z legnicy a cóś o komornikach da sie???Jest okazja zeby dostac znowu w zeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →