Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kobieta po narkotykach i dziecko-widmo na drodze S3

Przez   /   03/08/2021  /   No Comments

29-letnia mieszkanka Lubina, odurzona narkotykami, spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3. Następnie chodziła po drodze, próbując zatrzymać auta jadące w obu kierunkach. Policjantom powiedziała, że w bagażniku przewozi swoje dziecko. 

Lubinianka jechała nissanem po drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Z nieznanych przyczyn kobieta zatrzymała się na prawym pasie ruchu. Jej nissan stał tak przez chwilę, omijany przez kierowców jadących w tym samym kierunku, a potem gwałtownie ruszył i zmieniając pas ruchu, uderzył w przejeżdżającego obok volkswagena z 36–letnim obywatelem Kanady za kierownicą.

- Lubinianka po tym zdarzeniu wysiadła ze swojego pojazdu i zaczęła szarpać za klamki samochodów jadących w kierunku Polkowic lewym pasem ruchu, próbując je zatrzymać. W wyniku takiego zachowania została przez jedno auto pociągnięta i przewróciła się na ziemię – opowiada asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

29–latka podniosła się z asfaltu. Kulejąc przeszła na przeciwległy pas ruchu i usiłowała zatrzymać kierujących jadących w kierunku Legnicy. Policja zwraca uwagę, że takie zachowanie stwarzało zagrożenie dla lubinianki oraz innych uczestników ruchu drogowego. Interweniował przejeżdżający tędy przypadkowo ratownik medyczny. Zatrzymał swój pojazd i odprowadził kobietę na bok, aby nie dopuścić do potrącenia. Powiadomił też oficera dyżurnego z lubińskiej komendy.

- Po przyjeździe na miejsce udzielono lubiniance pomocy przedmedycznej. Kobieta była nienaturalnie pobudzona, nie reagowała na światło. Odpowiadała na pytania policjantów w sposób nieskładny i nielogiczny – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin. -  Oświadczyła, że źle się poczuła, dlatego zatrzymała swój pojazd na poboczu.

W konsternację wprawiło policjantów wyznanie, że podróżowała ze swym 3-letnią córką, ale ją w czasie jazdy porzuciła. Chwilę później stwierdziła, że nie, dziecko jest, w bagażniku nissana. Funkcjonariusze sprawdzili samochód. Bagażnik był pusty. Skontrolowano też okolicę. Na szczęście informacje o dziecku się nie potwierdziły się: mała była w domu pod opieką babci.

- Z uwagi na irracjonalne zachowanie mieszkanki Lubina, policjanci zbadali jej stan trzeźwości – kontynuuje Sylwia Serafin. – Była trzeźwa, jednak już narkotester wykazał w organizmie zatrzymanej amfetaminę i metamfetaminę. Dodatkowo, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, które kobieta próbowała połknąć, gdy była badana przez lekarza na miejscu zdarzenia. 29 – latka trafiła do policyjnej celi. Policjanci już zatrzymali jej prawo jazdy. Będzie odpowiadać za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i spowodowanie kolizji drogowej. Jej los leży w rękach sądu, który również sprawdzi sytuację rodzinną kobiety i sprawowaną opiekę nad dzieckiem.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 54 dni temu dnia 03/08/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 3, 2021 @ 10:41 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106686778_10223354987453371_4244387397478511715_n

Lekarka Kaja Filaczyńska i inni chcą pomagać na granicy

Read More →