poszukiwacze UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nielegalna fabryka tytoniu w Chojnowie. Aresztowania

Przez   /   21/10/2020  /   No Comments

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Złotoryi sąd umieścił w tymczasowym areszcie trzech mężczyzn zamieszanych w nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych w hali magazynowej na terenie Chojnowa. Czwarty z zatrzymanych został objęty policyjnym dozorem. Z wyliczeń śledczych wynika, że Skarb Państwa stracił przez nich ponad 10 milionów złotych. 

- Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim śledztwo
w związku z ujawnieniem w dniu 14 października 2020 roku w położone w Chojnowie hali magazynowej nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Podczas oględzin miejsca zdarzenia, a tym hali oraz samochodu ciężarowego, ujawniono susz tytoniowy o łącznej wadze ponad 18 ton oraz 1,8 tony krajanki tytoniowej , a także 440 kg pyłu jako pozostałości po cięciu tytoniu. Zabezpieczono maszyny i urządzenia służące do produkcji wyrobów tytoniowych.

Wejście funkcjonariuszy do nielegalnej wytwórni zaskoczyło czterech mężczyzn, którzy akurat rozładowywali ciężarówkę z transportem liści tytoniu. Wszyscy zostali ztrzymani. Trzech ma zarzuty uchylania się od opodatkowania suszu tytoniowego i tytoniu do palenia oraz narażenia w ten sposób Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego stanowiącego wielką wartość oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez wymaganego wpisu do rejestru. Czwartemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut sprowadzenia na terytorium Polski wyrobów akcyzowych w postaci suszu tytoniowego nieoznaczonego znakami akcyzy , bez uiszczenia należnego podatku akcyzowego w kwocie stanowiącej wielką wartość.

- Jak wynika z poczynionych w śledztwie wyliczeń, sprawcy narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 10 milionów złotych – precyzuje Lidia Tkaczyszyn. – Wobec trzech podejrzanych prokurator skierował wnioski do Sądu Rejonowego w Złotoryi o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił te wnioski i w dniu 16 października 2020 roku zastosował wobec wszystkich trzech podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec czwartego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Śledztwo jest w toku.

FOT. PIXABAY.COm

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 45 dni temu dnia 21/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 21, 2020 @ 10:52 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fire-brigade-4225087_1920

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Read More →