RobertK
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Modlitwa o pokój w Kościele Pokoju. 80 lat po wojnie

Przez   /   28/08/2019  /   No Comments

„Pokój drogą do przyszłości” – to hasło zorganizowanych w Jaworze obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 30. rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej. Najbardziej podniosłym punktem uroczystości będzie ekumeniczna  modlitwa o pokój w Kościele Pokoju. 

1 września 2019 roku przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Na terenie miasta Jawora odbędą się uroczystości poświęcone upamiętnieniu tego ważnego wydarzenia, które zmieniło bieg historii i ludzkości.
Głównym wydarzeniem obchodów będzie wspólna „Modlitwę o Pokój” w Kościele Pokoju w Jaworze, w dn. 01.09.2019 r., zainicjowana przez władze miasta wspólnie z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Jaworze oraz biskupami kościoła katolickiego i ewangelickiego.

Program obchodów przewiduje również m.in.: plenerową wystawę pn. „Zachować w pamięci” oraz koncert okolicznościowy pt. „Modlitwa o Pokój”, w ramach Jaworskich Koncertów Pokoju.

“Liczymy, że obchody rocznicowe w Jaworze – „Mieście Chleba i Pokoju”, oraz wspólna modlitwa we wnętrzach unikatowej w skali światowej świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, stanie się symbolem naszej wspólnej troski o przyszłość ludzkości oraz wyrazem jedności i tożsamości jednego narodu.” – piszą organizatorzy obchodów.

Uroczystości objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 419 dni temu dnia 28/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 28, 2019 @ 4:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

414-61940

Legnica. Nie nosili maseczki i narobili sobie problemów

Read More →