Collegium Witelona Uczelnia Państwowa znalazła się w gronie najlepszych polskich szkół wyższych, którym – m.in. za skuteczną działalność dydaktyczną i dobre oceny jakości kształcenia – Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało w tym roku akademickim dodatkowe dofinansowanie, wynoszące milion złotych.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznaje dodatkowe dofinansowania wyróżniającym się w kraju placówkom szkolnictwa wyższego, w ramach zainicjowanego w 2019 r. programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”. W tym roku docenionych zostało 15 uczelni, wśród nich legnicka Witelonka.
Skuteczne i mądre kształcenie
O przyznaniu dodatkowych dotacji zadecydowały m.in. takie kryteria, jak:
- skuteczna działalność dydaktyczna uczelni w zakresie kształcenia praktycznego
- brak negatywnych ocen Polskiej Komisji Akredytacyjnej, dotyczących jakości kształcenia na kierunkach studiów prowadzonych w uczelni
- wyniki monitoringu karier studentów i absolwentów studiów
Podstawę wyboru laureatów stanowiła m.in. analiza danych, zgromadzonych w ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych.
Collegium Witelona może być tym bardziej dumne, że zostało uhonorowane prestiżową dotacją ministerstwa już po raz czwarty. Otrzymane w ramach programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości” środki, Witelonka przeznaczy – zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki – na doskonalenie jakości kształcenia i jeszcze skuteczniejsze dostosowanie studiów do potrzeb rynku pracy w regionie.
Dobre studia, dobra praca
Jeśli chodzi o kształcenie studentów zgodne z oczekiwaniami rynku pracy, legnicka uczelnia od lat dokłada wszelkich starań, aby prowadzona w niej nauka była spójna z wymogami pracodawców. To właśnie pod kątem praktyk dla studentów i możliwości ich przyszłego zatrudnienia, Collegium Witelona współpracuje z takimi przedstawicielami biznesu w regionie jak m.in. KGHM, Volkswagen, Toyota, Volkswagen, Viessmann oraz innymi, liczącymi się firmami, działającymi na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Aby jak najlepiej przygotować studentów do nowoczesnych specjalizacji, takich jak kobotyka czy automatyka, legnicka Witelonka – jako wiodąca pod tym względem uczelnia w kraju – współpracuje z najważniejszymi na świecie firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją: m.in. Yaskawą czy Universal Robots.
Uczelnia zawarła też – pod kątem doskonalenia umiejętności studentów kierunków medycznych – porozumienia z tak ważnymi na Dolnym Śląsku placówkami służby zdrowia, jak m.in. spółka DOLMED S.A. we Wrocławiu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu czy Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Legnicy.
W tych firmach i placówkach – w zależności od kierunku kształcenia – studenci Collegium Witelona mogą liczyć na profesjonalne praktyki i przyszłe miejsca pracy.
Źródło: Collegium Witelona. Uczelnia Państwowa
FOT. COLLEGIUM WITELONA. UCZELNIA PAŃSTWOWA