Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź wygrywa w Olsztynie

Przez   /   20/10/2012  /   No Comments

Po szybkiej, ofensywnej grze Miedź odniosła cenne zwycięstwo w Olsztynie nad Stomilem 2:1. Gola na wagę 3 punktów zdobył skrzydłowy Wojciech Łobodziński.

Od początku Miedź zaatakowała, grała sporo skrzydłami i szybko objęła prowadzenie. Akcję lewym skrzydłem zainicjował Łobodziński, zgrał piłkę do Nowackiego, a ten znakomicie dośrodkował w biegu w pole karne Stomilu, wprost na głowę Grzegorzewskiego. Napastnik Miedzianki uderzył mocno, ale Tomasz Ptak jakimś cudem odbił piłkę, jednak przy dobitce był już bezradny. Wydawało się, że kolejne branki to tylko kwestia czasu. Swoje okazje mieli m.in. Łobodziński, Madejski i Nowacki, ale za każdym razem coś stawało na drodze do bramki Stomilu. Tymczasem gospodarze skutecznie zaatakowali w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po akcji lewą stroną wstrzelili piłkę w pole karne Miedzi, a tam z najbliższej odległości Aleksandra Ptaka pokonał Kalonas.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Miedź mogła wyjść na prowadzenie. Madejski zagrał z prawej flanki w pole karne, a strzał Grzegorzewskiego głową o centymetry minął bramkę Stomilu. W 54. min obchodzący w dniu meczu 30. urodziny Wojciech Łobodziński po indywidualnej akcji strzelił tuż nad poprzeczką. Pięć minut później w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy popularny ?Łobo? dopadł do piłki odbitej przez któregoś z rywali po strzale Nowackiego i w swoim stylu pokonał Tomasza Ptaka, wyprowadzając Miedź na prowadzenie 2:1. Po meczu odebrał od kolegów nie tylko gratulacje, ale też urodzinowe życzenia.

W ostatnich minutach Stomil atakował, ale obrona Miedzi grała bardzo pewnie i legniczanie dowieźli zwycięstwo do końca.

STOMIL OLSZTYN – MIEDŹ LEGNICA 1:2 (1:1)

Bramki: Kalonas (45) oraz Grzegorzewski (14), Łobodziński (59). Żółta kartka: Łuszkiewicz. Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

MIEDŹ: A. Ptak – Bany (69 Bany), Paszliński, Tanżyna, Woźniczka, Kasperkiewicz, Nowacki (77 Nowacki), Łuszkiewicz, Madejski, Łobodziński, Grzegorzewski (81 Mowlik).

STOMIL: T. Ptak – Bucholc, Koprucki, Remisz (46 Baranowski), Głowacki, Glanowski (86 Łukasik), Kalonas, Kaźmierowski (74 Filipek), Suchocki, Jegliński, Stefanowicz.

źródło: miedzlegnica.eu