Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lokalni liderzy PSL i Lewicy zagłosują. Na Trzaskowskiego

Przez   /   08/07/2020  /   12 Comments

Zwolennicy Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego zostali przed II turą wyborów prezydenckich bez swoich kandydatów. – Uważam, że powinniśmy poprzeć Rafała Trzaskowskiego – mówi Tadeusz Samborski, lider legnickiego PSL. Według Michała Huzarskiego, przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Legnicy, Andrzej Duda przez grę na niskich instynktach i łamanie prawa stracił zaufanie wyborców, dla których liczy się “jakość człowieczeństwa” 

Tadeusz Samborski: - Uważam, że jako działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego powinniśmy poprzeć w II turze Rafała Trzaskowskiego. Główny powód jest taki, że umieszczenie wszystkich elementów władztwa nad narodem w jednym środowisku oznacza typowe zachwianie równowagi politycznej. To zagrożenie dla demokracji.  Jeśli wszystkie organy państwa są kierowane przez przedstawicieli jednej opcji politycznej, to taka sytuacja zawsze prowadzi do wynaturzeń. Mam też drugi argument, może mniej szlachetny, bo wynikający z wyrachowania. kalkulacji politycznej. Andrzej Duda to kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a PiS poprzez swój program zwalcza Polskie Stronnictwo Ludowe w każdej sferze działalności. Nigdy nie szukał między nami punktów stycznych, lokował się zawsze na drugim biegunie. Zawłaszcza też nasze niektóre aktywa polityczne, np. sztucznie podwiesza się pod hołdy dla Witosa, jednocześnie utożsamiając się z marszałkiem Piłsudskim, który tegoż Witosa więził i skazał na emigrację. PiS próbuje sztucznie zawłaszczyć tradycje ruchu ludowego, żeby tylko zyskać poparcie wsi. 

Michał Huzarski: -Nie mam jakichkolwiek wątpliwości, że na II turę wyborów prezydenckich trzeba pójść. Nie mam jakichkolwiek wątpliwości, że w niedzielę trzeba oddać ważny głos. Na tym moja pewność się kończy. Choć nie, dodam jeszcze, że na pewno mojego głosu nie dostanie Andrzej Duda, bo pokazał, że gra na najniższych instynktach. Przy ocenie polityków niekoniecznie trzeba stosować  kryterium lewicowości, bo można wyznawać różne poglądy i pozostawać dobrym człowiekiem. To ważniejsze. Dobry polityk nie doprowadza do konfrontacji i nie posuwa się do skrajności, natomiast Andrzej Duda robi takie rzeczy, i robi je specjalnie, z politycznej kalkulacji. Jako prawnik z wykształcenia nie jestem w stanie głosować na kogokolwiek, kto, niestety, pełniąc publiczny urząd nie szanuje prawa. Także to Andrzej Duda robi celowo, bo przecież ma wiedzę, wykształcenie prawnicze, jest bardzo świadomy swoich decyzji. Waga tych wyborów prezydenckich wydaje mi się ogromna. Patrząc z perspektywy ostatnich pięćdziesięciu lat to drugie najważniejsze dla Polski wybory. Uważam, że jeśli Andrzej Duda je wygra, a jego formacje będzie próbowała kontynuować dotychczasową politykę, to dojdzie do jakiś złych wydarzeń, niepokojów. Ich polityka gospodarcza jest tak fatalna w skutkach, że prędzej czy później doprowadzi do załamania gospodarczego. Ucierpią najbiedniejsi. W takich momentach budzą się rewolucje. Chciałbym, abyśmy uniknęli tego zagrożenia, a II tura wyborów stwarza taką szansę. Poza tym Rafał Trzaskowski jest, moim zdaniem, doskonale przygotowany do tego, żeby w tym trudnym momencie zostać prezydentem Polski.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 38 dni temu dnia 08/07/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 8, 2020 @ 2:30 pm
 • W dziale: wiadomości

12 komentarze

 1. lustrator pisze:

  slusznie babciu koscielne zadupie nie moze sie integrowac. Zreszta z uwagi na glupote…nie potrafi.I jest to dla niego niebezpieczne.

 2. Złotoryjanka pisze:

  Lustrator to jest taki złotoryjskie Grzegorz Galiń…ki,trzeba ignorować.

 3. lustrator pisze:

  albo taka podroz z wartosciami na cmentarz z POspolstwem>>>>Zdarzenie, do którego doszło na jednym z pogrzebów w Bobach (woj. lubelskie), opisuje Dziennik Wschodni. Ksiądz Bogdan Kudelski, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Bobach, żegnając zmarłego, mówił o wyborach prezydenckich 2020 i nawiązał do apelu metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.
  - Wystosował taki piękny apel przez internet, żeby ludzie, Polacy, nasi rodacy oddali głos na kandydata, który szanuje boże wartości – mówił ks. Kudelski.>>>>>czyli na Trzaskowskiego a fe. Moze sie pomylił.

 4. lustrator pisze:

  Jak ja lubiem wartosci.O wartosciach to ja mogie nocami i dniami.Prawnicy mieli ciezko bardzo i musieli wspołpracowac. Takze ciezko mieli kaczynscy co widac po wzroscie.No i po temacie pracy dyplomowej..Ale jakze letko mieli nasi bracia w wierze>>>>Przez ponad 20 lat Rakoczy kierował diecezją bielsko-żywiecką. Do kurii za jego rządów zgłosił się wtedy były ministrant molestowany w dzieciństwie przez księdza pedofila. Opowiedział swoją historię, prosił o ukaranie sprawcy.
  Bp Rakoczy spotkał się z nim dwa razy – mężczyzna ma na to świadków. O molestowaniu poinformował też na piśmie. Ale biskup, jak twierdzą nasi informatorzy, nic z tą wiedzą nie zrobił. Miało to dramatyczne konsekwencje, bo ksiądz pedofil wykorzystał potem kolejnego chłopca.

 5. Legniczanin pisze:

  Dla tych co nie znają kryteriów dostępu do zawodów reglamentowanych w czasach PRL proponuję lekturę życiorysów adw. (prof???) Ćwiąkalskiego, (prof???) Rzeplińskiego, (prof???) Gersdorf czy też tow. Piotrowskiego. Wszyscy oni po jednej szkole partyjnej za zasługi dla rzeczonej partii dostali możliwość awansu a obecnie rozleźli się po różnych ugrupowaniach politycznych… O takich prof. Kotarbiński mawiał, iż przedwojenna matura lepsza niż PRL-owska profesura. Eksperyment stworzenia intelektualistów z plebsu komunistom się nie udał a takowe persony funkcjonują do dziś jako łże-autorytety dla ciemniaków!

  Tylko, że artykuł był o lokalnych przywódcach politycznych i ich preferencjach wyborczych?

  O co chodzi z tym “hotelem pielęgniarek”??? Konkurencja dla innego parlamentarzysty???

 6. POspólstwo pisze:

  Droga Redakcjo,
  Teksty autorstwa Pana Piotra, pomimo iż czasami kontrowersyjne, przyjemnie się czyta. Jednak wszelkie dyskusje zdominowane są przez coś określające się mianem “lustrator” a w rzeczywistości jest to tuba jednego z ugrupowań…. odwołująca się w swoich wypowiedziach do obowiązujących przekazów POspólstwa!
  Nienawiść, zacietrzewienie i głupota stają się znakiem rozpoznawczym nie tylko indywiduum ale ugrupowania na którego rzecz on/ona/ono działa!

  Może warto komentarze zamieszczać w innej zakładce aby nie zaśmiecać tekstu???

 7. lustrator pisze:

  to jednak tlumaczy wszystko.Ten gosc podobnie jak jego koledzy ziobro kanthaki czy jaki etc juz tak ma jak oni>>>W lutym 1997 r. Duda na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego obronił pracę magisterską „Wywłaszczenie nieruchomości pod budowę autostrad płatnych”, po czym został pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Postępowania Administracyjnego UJ.
  Z oficjalnych dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że uchwałą z 19 grudnia 2003 r. rada adwokacka odmówiła wpisania go na listę aplikantów adwokackich, „albowiem p. Duda nie uzyskał wymaganego minimum punktów na etapie testu pisemnego” (zdobył tylko 67 pkt, podczas gdy minimum wynosiło 85 pkt).
  mierny wynik świadczący niestety o niskiej wiedzy ówczesnego magistra Andrzeja Dudy – mówi doświadczony szczeciński adwokat Włodzimierz Łyczywek, dziekan szczecińskiej adwokatury, w przeszłości członek Naczelnej Rady Adwokackiej, od pół wieku w zawodzie.

 8. lustrator pisze:

  Panie Samborski, leśny dziadku, to PSL nie uznaje żadnych wartości?>>>>>>>> Tez tak sobie pomyslalem pani zlotoryjska jak to przeczytalem.I tez pomyslalem ze ci panstwo nie wyznaja zadnych wartosci tak pani prose pani bliskich.We wtorek gruchnęła wieść, że Andrzej Duda ułaskawił pedofila. Gdyby
  była to prawda, sprawa okazałaby się bulwersująca z przynajmniej kilku powodów. Z jednej strony mamy długą tradycję niestosowania prawa łaski względem przestępców seksualnych. Poprzednich urzędującego prezydenta tego typu wnioski pozostawiali bez rozpatrzenia.

  Nie da się także ukryć, że zarówno Duda, jak i jego zaplecze polityczne, pozują teraz na obrońców polskiej rodziny. Zjednoczona Prawica w swojej narracji politycznej przedstawia się jako to stronnictwo, które będzie chronić dzieci przed rzekomą seksualizacją przez złowrogą „ideologię LGBT„.

 9. lustrator pisze:

  gdyby jednak POspolstwo nie wiedzialo kogo promuje morawiecki i reszta to sprobowac znalezsc w internecie.POspolstwo da rade w takiej prostej sprawie a jak nie to pytac proboszcza.

 10. Złotoryjanka pisze:

  Panie Samborski, leśny dziadku, to PSL nie uznaje żadnych wartości? Może Pan pojedzie na paradę do Warszawy? Świat się kończy panie Samborski i pan też.

 11. lustrator pisze:

  to moze jednak posluchac szumowskiego z jego milionami za respiratory czy morawieckiego z jego maseczkami czy moze na szydlo z jej 20 mln dla meza?

 12. POspólstwo pisze:

  Specjalista od uwłaszczania publicznego majątku (hotel pielęgniarek) nawołuje do powrotu czasów prywaty.

  I jaka to rekomendacja?
  A może antyreklama????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →