AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki szpital zmodernizuje SOR za rządowe 15 mln zł

Przez   /   21/09/2023  /   No Comments

15 milionów złotych na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Medycznego w ramach ogłoszonego w styczniu konkursu na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego. Co istotne, wniosek legnickiej placówki otrzymał maksymalną wartość dofinansowania, jak była możliwa.

- Modernizacja SOR jest niezbędna – podkreśla Tomasz Uher, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. – Mamy jeden z najbardziej obciążonych SOR-ów w Polsce – na przykład pod względem względem liczby przyjmowanych karetek pogotowia jesteśmy 6 oddziałem w Polsce. Główną koncepcją projektu jest trwałe rozdzielenie pacjentów zgłaszających się do SOR indywidualnie, od tych przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zwiększy to komfort oczekiwania pacjentów jak i skróci czas udzielenia im pomocy.

Projekt przewiduje przeniesienie części administracyjnej, socjalnej i biurowej, do budynku 1B, w bezpośrednim sąsiedztwie SOR oraz powstanie dwóch systemów triażu:

1/ dla pacjentów zgłaszających się indywidualnie, którzy będą oczekiwać na przyjęcie w nowym dobudowanym i przeszklonym pawilonie (na załączonej wizualizacji). Obok poczekalni znajdzie się tu rejestracja, toalety, obszar wstępnej segregacji pacjentów, gabinety triażu i gabinetu retriażu.

2/ dla pacjentów dowożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego składający się z sali krótkotrwałej izolacji, sali dekontaminacji, rejestracji i punktu przyjęć, obszaru wstępnej segregacji medycznej, sali triażu, sekretariatu.

Pozostały obszar dotychczasowego SOR-u (część diagnostyczna i zabiegowa) nie ulegnie zmianom funkcjonalnym. W związku z tym, że od ostatniej modernizacji upłynęło już ponad 10 lat, część ta zostanie poddana remontowi.Prace modernizacyjne nie wpłyną na ciągłość pracy SOR-u.

Warto przy tym podkreślić, że oprócz gruntownej modernizacji SOR zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.

Tytuł projektu: „Modernizacja i doposażenie SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy w celu poprawy jakości, dostępności i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń”. Kwota otrzymanego dofinansowania: 15.000.000,00 zł. Źródło finansowania: Fundusz Medyczny. Termin realizacji inwestycji w latach: 2024-2025.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

RYC/ FOT. WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 300 dni temu dnia 21/09/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 21, 2023 @ 4:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →