Legniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili kolejną skuteczną akcję likwidacji nielegalnych gier hazardowych w Legnicy. Tym razem cel ich działań skoncentrował się na lokalu znajdującym się na terenie dzielnicy Zakaczawie, w którym funkcjonował nielegalny punkt hazardowy. W wyniku czynności zabezpieczono 4 automaty do gier hazardowych, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, a także gotówkę, karty płatnicze, telefony komórkowe oraz części zamienne do tych urządzeń.
Działania zostały podjęte na podstawie informacji operacyjnych, które wskazywały na istnienie nielegalnego punktu hazardowego na dzielnicy Zakaczawie w Legnicy. Policjanci, mając potwierdzenie tych informacji, zaplanowali działania wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie podjęli błyskawiczną decyzję o siłowym wejściu do lokalu, aby zaskoczyć osoby odpowiedzialne za prowadzenie nielegalnych gier. W momencie siłowego wejścia do lokalu policjantów i celników, 3 automaty były w pełni gotowe do pracy, podłączone do prądu i gotowe do uruchomienia gier hazardowych.
Po zabezpieczeniu urządzeń oraz przeprowadzeniu wstępnych czynności procesowych, funkcjonariusze potwierdzili, że automaty znajdowały się w lokalu, w którym nie posiadano wymaganej koncesji na prowadzenie gier hazardowych. Zainstalowane na nich gry o charakterze losowym były przeznaczone do celów komercyjnych, co stanowiło bezpośrednie naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych. Na miejscu przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że urządzenia działały w sprzeczności z obowiązującymi przepisami prawa.
Zatrzymany w związku z tą sprawą został 22-letni mężczyzna, który pełnił funkcję osoby odpowiedzialnej za organizowanie gier hazardowych. Zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące organizowania nielegalnych gier hazardowych, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Podczas przeszukania lokalu zabezpieczono gotówkę, karty płatnicze oraz telefony komórkowe oraz części zamienne do automatów, które były wykorzystywane do prowadzenia gier.
Policjanci i celnicy wciąż prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, a zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy kontynuują postępowanie. Właściciele nielegalnych urządzeń oraz osoby zaangażowane w organizowanie tego typu gier muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z przepisami, za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary finansowe w wysokości do 100 tysięcy złotych za każdy automat, a organizowanie nielegalnych gier hazardowych może skutkować karą pozbawienia wolności do 3 lat.