Starostwo3
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Karpigrafia” legnickiego artysty we Wrocławiu

Przez   /   06/08/2019  /   No Comments

Od 12 sierpnia do 15 września wrocławska Galeria Pod Plafonem  Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Rynek 58)  zaprasza na wystawę grafik legniczanina Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego “Karpigrafia”. Wernisaż 12 sierpnia o godz. 18.

Krzysztof Kułacz Karpiński ukończył historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego; dyplom z rzeźby barokowej uzyskał u prof. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa; dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego. Artysta od lat związany z regionem Zagłębia Miedziowego, obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem i grafiką. Stworzył styl rysowania, który definiuje pod nazwą własną “Karpigrafia’. Swoje prace wystawiał indywidualnie i zbiorowo na 53 wystawach w Polsce, Niemczech i Francji. Jest laureatem nagród i wyróżnień.
Roger Piskowski, historyk sztuki z Legnicy, pisał o grafikach Karpińskiego: “Oto świat linearny, płaszczyzna, która zatrzymuje, utrwala proces dochodzenia do granic obrazu. Prostokątny arkusz papieru, który transponuje duchowe energie artysty Krzysztofa Kułacza Karpińskiego. Tych arkuszy-obrazów jest kilkadziesiąt. Energie multiplikowane zmaterializowały się, opuściły twórcę
i znieruchomiały w tym panopticum. Dzięki imperatywowi twórczemu możemy w tym świecie uczestniczyć. Artysta dzieli się z nami „muzyką duszy”. Widzimy prace znakomitego „linearysty”, że użyję określenia wymyślonego specjalnie  dla twórczości Krzysztofa Kułacza Karpińskiego. Mało tego, dodam, że jest „linearystą geometrycznym”, który nie unika kontaktów z rzeczywistością, światem natury.”
RYC. KRZYSZTOF KUŁACZ KARPIŃSKI
    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1990 dni temu dnia 06/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 6, 2019 @ 9:35 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

472690490_1125640529353488_3661087735307339394_n

Fotografie Wincentego Kołodziejskiego w muzeum

Read More →