Karatecy z TORY spisali się w Czechach na medal. 9 medali!

Przez   /   18/10/2018  /   No Comments

Podczas międzynarodowego Turniej Karate „Trutnovsky Dracek”ośmioosobowa ekipa zawodników KKS TORA zdobyła 9 medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Jest to wspaniały prognostyk, przed zbliżającym się Pucharem Polski oraz XIX CUPRUM CUP – imprezami organizowanymi w Legnicy.  W trutnovskim turnieju startowało 290 karateków z 32 klubów z Czech, Słowacji i Polski.

Kinga Hanysz po raz kolejny święciła swój tryumf, zdobywając 3 medale: 1 złoty i dwa srebrne. Udowodniła, że jest niepokonana w kata i kumite młodziczek. Wspaniale kontroluje walkę wyprowadzając dynamiczne ataki „gyaku zuki”, zakończone zdobyciem punków. Złoto po trudnych walkach zdobyła Natalia Mojzyk w kumite kadetek +55 kg. Jakub Szczepakowski szedł jak burza w ktg żaków -41 kg zdobywając swoje złoto. Nikola Kozłowska miała dużo szczęścia w losowaniu i walcząc w kumite kadetek -50 kg zdobyła swoje kolejne złotko. Drużyna kadetek w składzie Kinga, Natalia Mojzyk i Natalia Cerkowiak, po trudnej rywalizacji zdobyła srebro w kata drużynowym. Na uwagę zasługują walki naszej debiutantki w barwach KKS TORA Wiktorii Makowieckiej , która wspaniale walczyła i w zasadzie mając w kieszeni zwycięstwo w walce o wejście do finału, jednak go nie dowiozła do podium ( hansoku za kontakt).

Bardzo dużo wysiłku, włożył w start Marek Mazur, który startował w kata i kumite żaków -35 kg ale niewiele zabrakło mu do miejsca medalowego. Nasze zawodniczki muszą jednak popracować nad szybkością ataków, odpowiednim dystansem w czasie ataku punktowego oraz na wyborze odpowiedniego momentu ataku.

Zawodnikami opiekował się trener Jacek Rusek, który wspomagał starty zawodników. Dziękujemy oraz GRATULACJE dla całego Teamu TORY.