Budowa nie może się odbyć bez rusztowań. Sprawdzają się one przy pracach wykończeniowych, budowlanych i instalacyjnych. Rusztowanie pozwala na pracę na wysokościach, a na końcu wystarczy je zdemontować i cieszyć się efektem. Kiedy ktoś nie chce kupować takich konstrukcji na własność, wtedy z pomocą przychodzą firmy oferujące ich wynajem. Chcesz dowiedzieć się, jakie rodzaje rusztowań mogą wesprzeć Twoją pracę? Zapraszamy do lektury!
Rusztowanie jezdne
Wyposażone w ramę na kółkach rusztowanie jezdne można przesuwać, co jest wielką zaletą w przypadku częstej zmiany miejsca pracy. Jeśli ładunek jest ciężki, ustawia się je na stopach, aby odciążyć koła. Lekka konstrukcja i wysoka stabilność rusztowań przejezdnych to tylko niektóre z powodów, dla których konstrukcje te są naszymi najchętniej wybieranymi rusztowaniami. Klienci doceniają również nie tylko szybki i łatwy montaż, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji.
Rusztowanie aluminiowe
Jednym z dostępnych do wynajęcia rusztowań jest rusztowanie aluminiowe. Są bardzo łatwe w transporcie i montażu, ponieważ są znacznie lżejsze niż ich stalowe odpowiedniki. Mają również mniejsze obciążenie dla elewacji budynku. Konstrukcje aluminiowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a wysłużona stal jest daleko w tyle. Widać w firmach oferujących sprzedaż i wynajem rusztowań, gdzie coraz więcej klientów potrzebuje pomocy budowlanych, które można łatwo przenosić.
Rusztowanie elewacyjne
Mówiąc o zagadnieniu, jak są rodzaje rusztowań, nie sposób nie wspomnieć o rusztowaniu elewacyjnym. Oparte są na pionowych profilach nośnych składających się z prefabrykowanych płaskich ram. W większości przypadków muszą być przymocowane do ścian budynku, aby zapewnić statykę i sztywność całej konstrukcji. Wybierając rusztowanie elewacyjne, należy zwrócić uwagę na jego nośność. Są idealne do prac remontowych i wykończeniowych.
Rusztowanie warszawskie
Innym bardzo popularnym rusztowaniem w Polsce jest typ warszawski. Służy ono do prac budowlanych, konserwatorskich i sztukatorskich. Polecamy wynajęcie tego typu rusztowania, jeśli planujesz pracę wewnątrz lub na zewnątrz swojego budynku. Moduł o takiej konstrukcji składa się z dwóch pionowych rur połączonych dwoma cienkimi rurkami. Montaż jest szybki i łatwy, ponieważ połączenia między nimi nie wymagają użycia śrub.
Wynajem rusztowań Wrocław to duże ułatwienie dla firm, które nie mają miejsca na tyle sprzętu lub dysponują różnorodną ofertą. Możliwe do wyboru są różne konstrukcje, dopasowywane do potrzeb klienta. Najpopularniejsze z nich to rusztowania aluminiowe, elewacyjne i warszawskie. Należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas pracy na takich konstrukcjach. Obowiązkiem każdego pracownika jest noszenie kasku i szelek.
– Materiał partnera