Kraina

Olimpia Medex postawiła się, ale punkty zostały w Legnicy

Przez   /   17/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:28 z Olimpią Medex Piekary Śląskie w meczu 13. kolejki grupy B I ligi. Wbrew temu co sugeruje wynik, trzy punkty zespołowi trenera Pawła Wity nie przyszły łatwo.

Siódemka była zdecydowanym faworytem starcia z Olimpią i z tej roli wywiązała się należycie. Wygrała wysoko – 36:28 i umocniła swoją pozycję w ścisłej ligowej czołówce. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo z niżej notowanym rywalem nie przyszło łatwo. Siódemka męczyła się z Olimpią dobre 40 minut!

Mecz rozpoczął się planowo – gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a pierwszą bramkę w swoim debiucie w legnickim zespole zdobył Marcin Jaśkowski. Siódemka wygrywała 3:1 i 6:4, ale im dalej w las, tym grała bardziej nerwowo, przytrafiały się jej proste błędy. Goście może nie grali wybitnie, ale za to bardzo ambitnie. I po kwadransie prowadzili przy Lotniczej 6:7. Siódemka na prowadzenie wróciła w 26 min. – 11:10 po trafieniu Mateusza Drozdalskiego, który w pierwszej połowie ciągnął grę swojej drużyny do spółki z Wojciechem Styrczem i Kamilem Mosiołkiem.

Męczarnie podopiecznych trenera Pawła Wity trwały do 40 min. spotkania, kiedy to był jeszcze remis 18:18. No i wtedy Siódemka nareszcie wrzuciła wyższy bieg. Sześć minut później wygrywała już 26:20 a gościom zwyczajnie odcięło prąd i wiarę w wywiezienie z Legnicy korzystnego rezultatu. Końcówka spotkania była już popisem legniczan. Efektownych akcji nie brakowało, a w rolach głównych najczęściej występowali Adam Skrabania, Paweł Paterek i Kacper Majewski.

Fotogalerie z meczu – TUTAJ I TUTAJ

Warto też zwrócić uwagę na dobrą postawę w bramce Łukasza Mazura, który wszedł do niej w drugiej połowie. W pierwszej połowie trener Wita oszczędzał też Adama Skrabanię, Pawła Piwkę, Kacpra Majewskiego i Mateusza Płaczka, którzy na parkiecie pojawili się dopiero po przerwie. Siódemka nie bez problemów, ale wygrała dziesiąty mecz w ligowym sezonie i może już szykować się do środowego starcia z superligą Grupą Azoty Tarnów w PGNiG Pucharze Polski (hala przy ul. Lotniczej, godz. 19.00).

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie 36:28 (15:13)

Siódemka: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 6, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 2, Jaśkowski 1, Skrabania 7, Piwko 4, Drozdalski 4, Wychowaniec, Styrcz 4, Mosiołek 3, Paterek 3, Nowosielski. Kary: 10 min.

Olimpia: Zemelka, Pietruszka – Frycz 1, Pluczyk 1, Jaksik 1, Cieślik 2, Parzonka 2, Kotalczyk 4, Wawrzyniak 1, Więckiewicz, Miłek 7, Beczek 8. Kary: 4 min.

Przebieg meczu: 3:1 (5), 5:4 (10), 6:7 (15), 8:8 (20), 10:10 (25), 15:13 (30), 16:16 (35), 19:18 (40), 24:20 (45), 28:23 (50), 33:27 (55), 36:28 (60).

• Publikowany: 1530 dni temu dnia 17/02/2020
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 17, 2020 @ 3:26 pm