Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Fundacja pomaga młodzieży nie pogubić się w świecie

Przez   /   05/02/2024  /   No Comments

Dzięki funduszom EOG Fundacja Solia realizuje drugą edycję projektu “Po swojej stronie”, adresowanego do młodych ludzi z Legnicy i ich rodzin. Odbyły się już warsztaty samoobrony WenDo, spotkania z ekologiem, warsztaty terapeutyczne i zajęcia muzykoterapeutyczne. Co jeszcze jest w planach?

- Obecnie przygotowujemy warsztaty kompetencji miękkich, a w marcu odbędzie się warsztat dla dzieci i rodziców poprowadzony przez terapeutkę uzależnień – odpowiada Monika Kręcisz-Kozłowska, prezeska Fundacji Solia. -Naszym celem w tym projekcie jest wspieranie różnorodności społecznej oraz przeciwdziałanie przemocy, patologiom i uzależnieniom. W Legnicy funkcjonują instytucje oferujące podobne wsparcie, jednak zapotrzebowanie na tego rodzaju działania jest bardzo duże.

Efektem serii spotkań ma być wzmocnienie właściwych postaw społecznych młodych osób, umocnienie poczucia własnej wartości, samodzielności i asertywności.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

- W ramach Funduszy EOG, pracujemy także nad strategią fundacji na najbliższe 5 lat -mówi Monika Kręcisz-Kozłowska.

FOT. FUNDACJA SOLIA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →