DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Echa naszych publikacji: Bitwa o “Legnicę”

Przez   /   28/12/2014  /   No Comments

Po przeczytaniu “Bitwa o “Legnicę” ” trafił mnie jasny i ciężkostrawny szlag !!! - pisze pan Edward w mejlu przesłanym do naszej redakcji. -Legnicki konserwator zabytków, jeżeli opis sprawy i przytoczone wypowiedzi odpowiadają faktom, to ktoś uzurpujący sobie kompletną boskość w zakresie podejmowania decyzji w przydzielonym mu funkcją zakresie.

Jasne jest, że nie może panować w przedmiocie architektury jakieś eldorado  jak na obrzeżach Rio de Janeiro więc ktoś ogarniający w miarę kompleksowo kwestię wyglądu miasta jest potrzebny. Ale to właśnie jego “WIDZIMISIĘ” a nie moje jest skrzywione !!!!!
Akurat przeprowadziłem wczoraj w pracy krótką sondę, na 18 dorosłych osób (Legniczan). Jedna uznała, że obojętne jej czy i co mogłoby być na fasadzie dworca byle był tam duuuży i dokładny zegar.  17 osób jednoznacznie stwierdziło, że napis, najlepiej świetlny albo podświetlany, “LEGNICA” lub ” LEGNICA Dworzec Główny” jest jak najbardziej wskazany !! Do tych 17 dołączam ja. Ale co z tego, że mamy  odmienne zdanie. Guru stwierdził, że tylko On ma rację !

Argumentacja p. Dobrzynieckiego “…. wprowadzenie napisu, który   historycznie nie istniał” jest po prostu wynikiem braku przemyślenia i  brakiem pozyskania opinii innych Legniczan. Inne przypuszczenie: prezydent  optuje za identyfikacją dworca z miastem a konserwator zakonserwował się w swoim uporze z powodów politycznych. I jedno i drugie dyskwalifikuje go jako człowieka dbającego o wizerunek miasta.

A czy sprawdzał on np. czy brak napisu przed kilkudziesięcioma laty  podyktowany był estetyką czy może błędną decyzją ówczesnej niemieckiej administracji ??? A może taki napis był wtedy w planach tylko nie został w odpowiednim czasie zrealizowany ?

W każdym razie niezależnie od wielkości miejscowości, czy stare, czy nowoczesne dworce, jej nazwa na frontowej ścianie z jakichś powodów najczęściej występuje !!! Sprawdzał to ten specjalista od zabytków ?

Daleko nie trzeba sięgać:
- Bautzen
- Gerlitz
- Berlin
- Drezno
- Potsdam
- Hochendorf

i setki innych

czy w RP:
- Wrocław
- Częstochowa
- Kraków
- Poznań
- Wałbrzych
- Sierpc
- Warszawa
- Toruń
- Jelenia Góra

i setki innych

I teraz konkluzja: czy nie ma aspiryny na uzdrowienie sytuacji ( = zgodnie z zamiarem prezydenta; i to absolutnie nie z powodów politycznych piszę !!!!!!!) ? A tak po drodze – kto płaci konserwatorowi pensję ???

Ja się z powyższymi uwagami “wychyliłem” . Zdecydowana większość przeczyta “Bitwa o “Legnicę” ” , pomyśli sobie coś o racjach konserwatora i na tym koniec. A ja uważam, że temat nie należałoby zamykać. O co chodzi konserwatorowi skoro nie o Legnicę ?

Ze świątecznym pozdrowieniem
Edward

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1917 dni temu dnia 28/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 29, 2014 @ 8:06 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →