Barwny korowód postaci z bajek już 1 czerwca. W Rynku na małych legniczan od godziny 17.00 do 19.00 czekać będą zabawy taneczne, bańki, malowanie twarzy i inne atrakcje. OSiR zaprasza tego dnia do parku Bielańskiego. Warto też zajrzeć do Muzeum Miedzi. Szczegóły poniżej.
Legnica tradycyjnie obchodzo Dzień Dziecka wspólnie z urodzinami legnickiego Julka – postaci stworzonej przez nieżyjącego artystę, Edwarda Mirowskiego, a którego odlew znajduje się w sercu miasta.
To już 7. urodziny Julka. Postać chłopca – ulubieńca legnickich dzieci, od kilku lat jest symbolem Dnia Dziecka w mieście. Spotykamy się i rodzinnie bawimy ze swoimi pociechami. Zaczynamy tradycyjnie korowodem bajkowych postaci od placu Pastora W. M. Maisslera (okolice wejścia do Galerii Piastów w Legnicy).
Zapraszamy do przyłączenia się, aby wspólnie zaśpiewać „Sto lat” Julkowi. Zaczniemy o godz. 17. Zabawa w Rynku potrwa około dwóch godzin.
Program:
- 17.00 – korowód postaci bajkowych z Julkiem (start: Galeria Piastów w stronę Rynku),
- od 17.20:
- animacje z postaciami z bajek, tańce i wspólne zabawy,
- zabawy artystyczne: fantazyjne malowanie farbami,
- malowanie twarz,
- brokatowe tatuaż,
- pokaz baniek mydlanych oraz zabawa z bańkami,
- słodka niespodzianka,
- konkursy.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza 1. czerwca w godz. 16.00-18.00 do wspólnego spędzenia Dnia Dziecka w Parku Bielańskim. Dla każdego coś sportowego.
- Pokaż nam swoje umiejętności na skateparku i pumptrucku, a my je ocenimy i nagrodzimy – zachęcają organizatorzy. Dzieci i młodzież będą mogły rywalizować w kategoriach: bmx, rolki i deskorolki.
Udział w imprezie jest bezpłatny.
Muzeum Miedzi z okazji Dnia Dziecka zaprasza szkoły do bezpłatnego zwiedzania m.in. ekspozycji atrakcyjnych miniatur. „Pod stalowym pancerzem. Broń i pojazdy pancerne XX wieku w miniaturze” to wystawa trzech cenionych polskich modelarzy, w tym legniczanina Jana Koralewskiego. Przedstawia militaria używane głównie podczas II wojny światowej przez armię polską, radziecką i aliantów. „Akademia Rycerska – dzieje gmachu i instytucji” opowiada z kolei o historii elitarnej uczelni i budynku, będącego cennym zabytkiem legnickiej architektury barokowej.
Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY