W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w Galerii Sztuki odbędzie się kolejne „zaczytane” spotkanie – wokół sztuki współczesnej i literatury. Podczas zajęć plastycznych (godz. 13.00) tym razem uczestnicy „na warsztat” wezmą okładki. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 535 600 599 oraz na galeria@galeria.legnica.eu
Czy możemy i czy powinniśmy oceniać książkę po okładce? Na pewno może ona sama w sobie stanowić dzieło sztuki, zainteresować, zachwycić lub poruszyć… Jak mówi prowadząca niedzielne spotkanie, legnicka artystka Renata Michajłow: -Okładka ma swoje. Okładka jest jak maskownica lub zbroja. Jest jak skóra – informuje, zachęca lub odstrasza. Okładka ogrywa ważną rolę. Okładka jest formą-foremka dla treści, szkatułką, pudełkiem. Niech będzie adekwatna do zawartości. A zawartość/ treść to już zupełnie inna warstwa, chociaż cieniutkimi nitkami lub klejem powiązana z okładką. Najważniejsza w tworzeniu jest świadomość powodu, celu. Gdy się już zastanowimy, możemy zabrać się do dzieła pamiętając, że lepsze po wrogiem dobrego. Tym razem najpierw okładka, potem treść.
Czytaniu bajek i warsztatom jak zwykle będzie towarzyszyła wymiana książek, ubrań, akcesoriów i zabawek. A czytelniczy projekt Galerii Sztuki zabiera tempa – we wrześniu odbędzie się jeszcze więcej „zaczytanych” wydarzeń, między innymi wizyty Book Truck’a – mobilnej księgarni oferująca najciekawsze wydawnictwa w Polsce czy spotkanie poetyckie dla dzieci i dorosłych z pisarzem Hubertem Klimko-Dobrzanieckim.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy
FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY