Dookoła świata w SDK Atrium
Podróż do największych miast świata w jeden dzień? Teraz to możliwe. W SDK Atrium można oglądać wystawę ilustracji Miroslava Šaška – czeskiego mistrza rysunku i autora kultowej serii książek „Oto jest…”. Ekspozycja powstała na podstawie sześciu tytułów wydanych w Polsce przez Wydawnictwo Dwie Siostry. To część liczącego 18 albumów cyklu, który od końca lat 50. [...]
Czytaj więcej →Maria Pakulnis w Legnicy. Wyjątkowe spotkanie z legendą kina
Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Marią Pakulnis – wybitną aktorką filmową, teatralną i radiową oraz ikoną polskiego kina moralnego niepokoju. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2026 roku o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Piastowskiej 22. Spotkanie będzie połączone z rozmową o książce „Moja nitka”, będącej
Czytaj więcej →Nikifor w Legnicy. Wyjątkowa wystawa już od 6 lutego
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na wernisaż wystawy „Nikifor. Fenomen samorodnego talentu”. Otwarcie odbędzie się w piątek, 6 lutego, o godz. 17.00 przy ul. Świętego Jana. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 50 prac jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki naiwnej – Nikifora Krynickiego. Zwiedzający zobaczą m.in. pejzaże Krynicy, autoportrety, sceny religijne oraz rzadko pokazywany list proszalny.
Czytaj więcej →Woda, pamięć i tożsamość – nowa wystawa w Galerii Ring
Galeria Ring zaprasza na wernisaż wystawy „Do-wody tożsamości. Nawigacje”, autorstwa Wojciecha Browarnego i Magdaleny Mądrej. Wydarzenie odbędzie się 5 lutego 2026 roku o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Wystawa przenosi odbiorców w podróż śladami wód naszego regionu, które od wieków kształtują krajobraz, historię i lokalną tożsamość.
Czytaj więcej →Zimowe emocje w Zieleńcu. Mistrzostwa Legnicy wróciły na stok
Po kilkuletniej przerwie do Zieleńca wróciły Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Narciarskim i Snowboardowym. Zawody odbyły się w sobotę, 24 stycznia, i zgromadziły 50 zawodniczek oraz zawodników, którzy rywalizowali na trasie slalomu o długości 400 metrów. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali prezydent Legnicy Maciej Kupaj oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jolanta Skrzypczak.
Czytaj więcej →Trwają zapisy na II Bieg Walentynkowy w Legnicy
Miłośnicy biegania i aktywnego spędzania czasu mogą już szykować sportowe stroje. Trwają zapisy do II Biegu Walentynkowego, który odbędzie się w sobotę, 14 lutego 2026 roku, w Parku Miejskim w Legnicy. Wydarzenie łączy sportową rywalizację z rodzinną atmosferą i jest skierowane zarówno do dorosłych biegaczy, jak i najmłodszych uczestników.
Czytaj więcej →„To działa”. Akcja WOŚP w Galerii Piastów z udziałem legnickich uczniów
W Galerii Piastów w Legnicy realizowana jest akcja „To działa”, której celem jest przypomnienie, jak realną pomoc niesie ze sobą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatywa nawiązuje do historii pacjentów i ich bliskich, którym pomógł sprzęt medyczny oznaczony charakterystycznym czerwonym serduszkiem WOŚP.
Czytaj więcej →Legnica gra z WOŚP – finał pełen atrakcji
Legnica przygotowuje się na finałowy weekend z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniach 23–25 stycznia 2026 roku miasto włączy się w 34. Finał WOŚP, który w tym roku poświęcony jest wsparciu diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u dzieci. Finałowe wydarzenia obejmą koncerty, występy artystyczne, licytacje oraz liczne atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku.
Czytaj więcej →Spotkanie autorskie z Jakubem Falińskim w Legnickiej Bibliotece Publicznej
Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z Książką Regionalną”. Gościem wydarzenia będzie pisarz i poeta Jakub Jacek Faliński. Spotkanie autorskie odbędzie się we wtorek, 20 stycznia 2026 roku, o godz. 17.00.
Czytaj więcej →Gramy na 4 łapy vol. 7 – koncert charytatywny dla legnickich zwierząt
W sobotę, 10 stycznia, w klubie 4 Pokoje odbędzie się kolejna odsłona koncertu charytatywnego „Gramy na 4 łapy”. Wydarzenie po raz siódmy połączy muzykę z pomocą dla legnickich zwierząt, w szczególności wolno żyjących kotów. Na scenie wystąpią zespoły: Mama Morphine, Szumy i Trzaski oraz Archnemesis, serwując publiczności energetyczną mieszankę rocka, punka i folku.
Czytaj więcej →

