Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Burmistrz był bardzo pijany, gdy spowodował kolizję

Przez   /   11/07/2024  /   6 Comments

Do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie dotarły wyniki badań toksykologicznych burmistrza Chocianowa, zrobione po tym, jak wjechał porsche w tył stojącego na światłach mercedesa i odjechał z miejsca kolizji. W krwi Tomasza K. nie stwierdzono śladu środków odurzających, jedynie alkohol w dużym stężeniu. Według biegłego, w chwili kolizji burmistrz miał nie mniej niż 2,8-3 promile alkoholu we krwi.

Miesiąc po kolizji pracująca pod nadzorem lubińskiej prokuratury Komenda Powiatowa Policji w Lubinie kończy kompletowanie dokumentów, co oznacza, że Tomasz K. może w sierpniu lub wrześniu stanąć przed sądem. Burmistrz Chocianowa ma postawione zarzuty, za który może trafić do więzienia na dwa lata. Wydaje się, że oba zostały w śledztwie solidnie udokumentowane. Jeden dotyczy kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Drugi – gróźb karalnych pod adresem policjantów uczestniczących w zatrzymaniu Tomasza K.

10 czerwca około godz. 17 na jednym ze skrzyżowań w Lubinie porsche wjechało w stojącego na światłach mercedesa. Sprawca kolizji po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonym wycofał wóz i odjechał. Kierowca mercedesa wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Powiadomił policję.

Funkcjonariusze sprawdzili monitoring i ustalili, że porsche należy do Tomasza K., burmistrza Chocianowa. Kiedy wieczorem 10 czerwca policjanci zapukali do drzwi jego domu, był agresywny i wyraźnie pijany. Według asp. sztab. Krzysztofa Pawlika, zastępcy oficera prasowego komendy policji w Lubinie, znieważał interweniujących policjantów, powoływał się na swoje znajomości i groźbami próbował ich zmusić do zaprzestania czynności służbowych. Nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu, więc został siłowo przewieziony do szpitala w Lubinie, gdzie pobrano od niego krew do analizy. Wynik: 2,6 promila.

Burmistrz trafił na 48 godzin do policyjnej izby zatrzymań. po wytrzeźwieniu nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Wrócił na wolność. Niemal natychmiast po internecie zaczął krążyć zrobiony w szpitalu kilkunastosekundowy filmik, na którym policjanci prowadzą skutego i zgiętego wpół Tomasza K. Mężczyzna próbuje z nimi dyskutować. “Od wydawania poleceń są mieszkańcy Polski” – mówi.

W reakcji na medialne doniesienia o incydencie burmistrz Chocianowa szybko wydał oświadczenie. Kajał się w nim za swoje zachowanie w trakcie zatrzymania, przepraszał policjantów i pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Lubinie, gdzie pobierano mu krew. Tłumaczył się “kumulacją stresu, wzburzenia i problemów osobistych oraz niechęci do przyjęcia pomocy w ich przezwyciężeniu”.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 6 dni temu dnia 11/07/2024
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 11, 2024 @ 9:12 am
 • W dziale: wiadomości

6 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Burmistrz był bardzo pijany, gdy spowodował kolizję>>>>wypuscili cie z izby wytrzezwien mieciu?

 2. do lustrator pisze:

  anka twierdziła ze wszystko co obiecuje donald na sto dni to nie program lewicy aborcja tez nie byla w programie PO aniu niepanikuj demokratyczny sejm wybrał kon by sie usmiał

 3. do lustrator pisze:

  Projekt aborcyjny anki upadł kon giertydch sie wyłamał został zawieszony prawie zemdlał jak przy probie aresztowania brawo usmiechnieta Polska

 4. lustrator pisze:

  a ten kolega kolegi bruzdzinskiego tak zupełnie na trzezwo>>>Śledztwo zostało już natomiast wszczęte w sprawie stworzenia fikcyjnego etatu w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście dla innego nominata PiS – Pawła Brzezickiego, byłego wiceministra gospodarki morskiej. Z materiałów, które prokuraturze przekazała państwowa spółka, wynikało, że były wiceminister był zatrudniony jako pełnomocnik ds. rozwoju portów, za co miesiąc pobierał 15 tys. zł. W firmie nie ma jednak żadnych śladów jego pracy. Miał wykonywać swoje zadania zdalnie z willi w Podkowie Leśnej pod Warszawą, ale nawet nie logował się do firmowej poczty i sieci.

 5. lustrator pisze:

  pamietasz mieciu jak to onegdaj bywało.Tak bylo mieciu a przy okazji okazaloby sie ze pie..lił jeszcze pare milonow.

 6. Do lustrator pisze:

  Jak z PiSu to już po nim jak uśmiechnięty jest to nie ma się czego bac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →