helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

BADER Polska wzmacnia szeregi nowoczesnego Centrum Logistycznego

Przez   /   04/09/2018  /   Komentowanie nie jest możliwe

Grupa BADER jest światowym potentatem produkcji i sprzedaży skóry, wykrojów skórzanych oraz gotowych elementów tapicerki dla przemysłu samochodowego. Firma została zbudowana na bazie szacunku dla rzemiosła – od początku ceniono w niej mistrzowskie umiejętności oraz najlepsze materiały. Rodzina Bader, której czwarte i piąte pokolenie zarządza przedsiębiorstwem, do dziś kieruje się tymi wartościami.

Jednym z kluczowych miejsc wielu przedsiębiorstw działających na międzynarodowym rynku przemysłu samochodowego jest Centrum Logistyczne. To z tego punktu płyną wszelkie wysyłki krajowe i zagraniczne. Sprawnie zorganizowane Centrum Logistyczne zapewnia dostawę materiałów produkcyjnych do zakładów produkcyjnych oraz gotowych produktów do klienta – oczywiście w odpowiedniej ilości, ustalonym terminie i najwyżej jakości. Jego sprawna organizacja gwarantuje zmniejszenie kosztów, usprawnienie procesów czy komfort pracy – co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w sukcesie firmy na rynku międzynarodowym. W Nowej Soli działa drugie już Centrum Logistyczne firmy BADER Polska z siedzibą w Bolesławcu, odznaczającej się dynamicznym rozwojem i związanym z tym wzrostem zatrudnienia.

Geneza powstania Centrum Logistycznego BADER Polska

W strukturach Grupy BADER znajdują się olbrzymie zakłady produkcyjne na Ukrainie, za które pod względem logistycznym odpowiedzialna jest firma BADER Polska. Z tego właśnie powodu powstało w Polsce drugie już Centrum Logistyczne, obsługujące produkcję wykonywaną przez ponad 3,5 tysiąca pracowników zatrudnionych na Ukrainie. Celowość powstania uzasadnia Pan Artur Matwijów – Członek Zarządu BADER Polska:

Jednym z naszych zadań jest dostarczenie do ponad 3,5 tys. pracowników zatrudnionych na Ukrainie, w założonym terminie, określonej ilości produktów, półproduktów lub towarów, które na miejscu są uszlachetniane – to znaczy produkowana jest tapicerka samochodowa. Produktem finalnym procesu polegającego na zszyciu wykrojów skórzanych i tak zwanych B-Partsów – czyli materiałów produkcyjnych, jest skórzane poszycie samochodowe, które wysyłane jest do Polski, do naszych Centrów Logistycznych. Zatem Centrum Logistyczne to swego rodzaju bufor zapasów: artykułów do produkcji, jak i produktu gotowego.

Struktura Centrum Logistycznego 

Centrum Logistyczne podzielono na dwa główne obszary. W pierwszym znajdują się skóry bydlęce oraz inne materiały do wykonania finalnego produktu, drugi obszar stanowią magazyny, w których lokowany jest produkt gotowy, czyli skórzane poszycia oraz mniejsze elementy tapicerki samochodowej, przeznaczone na sprzedaż.

Praca w Centrum Logistycznym skupia się na następujących procesach: przyjęcie towaru, kontrola jakości, strefa materiałów zatrzymanych, magazyn wysokiego składowania oraz wysyłka. Nad całokształtem czuwają Specjaliści ds. Logistyki – pracownicy będący w stałym kontakcie z klientem zewnętrznym, jak i wewnętrznym, sterujący Centrami Logistycznymi, jak i zamówieniami z Ukrainy oraz kierujący pracą poszczególnych specjalistów: operatorów/-ek wózków jezdniowych, kontrolerów/-ek jakości, jak i pracowników/-czek przygotowujących towar do wysyłki. Wspomniane procesy wspomagane są systemami informatycznymi – jednak praca ludzkich rąk jest tu najważniejsza.

Centra Logistyczne sterowane cyfrowo

Nowoczesne Centra Logistyczne firmy BADER Polska sterowane są cyfrowo za pomocą systemu Enterprise Resource Planning – ERP, którego integralna część Warehouse Management System wspomaga zarządzanie przepływem towarów i jego kontrolę dostarczając niezbędnych informacji na temat tego procesu. Wyżej wymienione procesy kontrolowane są oczywiście przez pracowników, a nowoczesny charakter Centra Logistyczne zawdzięczają wykorzystanemu sprzętowi, technologii oraz wykwalifikowanym fachowcom.

Praca w Centrach Logistycznych BADER Polska

Centra Logistyczne gwarantują komfort pracy dzięki uregulowanym procesom na najwyższym poziomie jakości, uwzględniającym ergonomię i optymalną organizację. Certyfikaty, którymi może poszczycić się firma BADER Polska: IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001 wyznaczają standard pracy, co zdecydowanie ją ułatwia i upraszcza. Ważne jest jednak, by wspomnieć, że to ludzie – pracownicy firmy są w tej pracy najważniejsi.

Od ich wiedzy, doświadczenia, motywacji, zaangażowania i sumienności zależy jakość. Niezwykle ceniony jest zatem pracownik z inwencją, który dzięki wiedzy i umiejętnościom przyczyni się do optymalizacji procesów. Takie osoby posiadają otwartą drogę, by odnieść sukces w firmie. Perspektyw jest dużo. Mamy wiele przykładów awansu w naszej firmie – zaczynając od pracownika najniższego szczebla, dochodząc do pozycji kierownika danego obszaru. Cenimy pracowników, którzy wykazują inicjatywę – twierdzi Hanna Bednarek, Kierowniczka Centrum Logistycznego. Dostępne są również oferty pracy w BADER Polska dedykowane dla osób bez doświadczenia zawodowego: zatrudniamy osoby dopiero rozpoczynające swoją zawodową przygodę. Nasi pracownicy chętnie dzielą się wiedzą – dopowiada Hanna Bednarek.

Oferty pracy w BADER Polska zamieszczane są na oficjalnej stronie: https://pracabader.pl/oferty-pracy/, która w łatwy i przyjazny sposób umożliwia aplikację. Portal pozwala także na bliższe poznanie firmy, na przykład w zakładce „Kariera” znajdują się informacje na temat kultury organizacyjnej panującej w firmie, pakietu benefitów (płacowych i pozapłacowych). Więcej o kulisach pracy w zakładzie i sukcesach zawodowych dowiedzieć się można czytając opinie pracowników BADER Polska, co też jest świetnym źródłem informacji „z pierwszej ręki”. Pracownicy są najważniejszym kapitałem. Opinie naszych pracowników, będących fundamentem firmy, pozostają dla nas niezwykle cenne. To także społeczny dowód słuszności, potwierdzający wysoki poziom zarządzania zasobami ludzkimi – podsumowuje Dominika Turkowiak – Specjalistka ds. Public Relations, Rekrutacji, Szkoleń.

    Drukuj       Email

You might also like...

118932133_653321915564767_2281575268573200308_n

Legnicka “Faustynka” poleca swe zajęcia, wystawy, galę

Read More →