OSOBUS

Karatecy z Legnicy błyszczeli na Grand Prix Śląska

Przez   /   09/05/2016  /   No Comments

W dniu 07.05.2016 r odbył się VII Grand Prix Śląska Polsko -Czeskiego w Karate WKF w miejscowości Głubczyce (woj. Opolskie). W turnieju startowało 240 zawodników 17 klubów karate. Złoty start zaliczyła ośmioosobowa ekipa Klubu Karate Shotokan TORA zdobywając: 4 złote 3 srebrne i tylko 2 brązowe, Niewątpliwie jest to bardzo udany start pod względem wyników i ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików (12-13lat), które odbędą się 14.05.2016 w Legnicy.  W tym turnieju trenerzy KKS TORA sprawdzili dwóch zawodników Bartosza Bacię i  Piotra Stężyckiego, w kategorii młodzików zgodnie z wiekiem i w kategorii kadetów. Obydwaj są urodzeni w czerwcu 2002 roku i mogliby startować w młodzikach i kadetach na MP, ale przepisy PZK dopuszczają tylko jeden start.

Bartek Bacia z dużą swobodą zdobył 2 złote medale. Patryk Stohnij miał bratobójcze pojedynki w swoich rundach a w  walce o złoty medal pokonał Piotra Steżyckiego. Niewątpliwie złoty ale trudny start zaliczyła Barbara Dylewicz w kategorii kumite młodziczek +50 kg, która w finale pokonała byłą zawodniczkę KKS TORA Marcelinę Plaszczyk 1:0.  Marcelina Plaszczyk (KK Arashi Legnica) otrzymała dodatkowo karę hansoku (dyskwalifikacja), za nadmierny kontakt na strefę yodan.  Piotr Stężycki poszedł prawie w ślady Bartka Baci i zdobył dwa srebrne krążki w kumite młodzików – 55 kg  i kadetów -52 kg. U Piotrka zabrakło trochę szybkości w startach kumite.  Dobry start zaliczyła też Martyna Gibasiewicz, zdobywając srebrny medal w kategorii młodziczek -50 kg. W finale nieznacznie uległa 1:2  zawodniczce z Prudnika. Sprawdzian w Głubczycach zawodników KKS TORA,  należy uznać za bardzo udany i pozwala optymistycznie patrzeć na start główny młodzików w Legnicy.