PWSZ_prezentacje

Legniczanie drużynowymi mistrzami Dolnego Śląska

Przez   /   03/12/2015  /   No Comments

Kolejny świetny występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści Klubu Szachowego Miedź Legnica. Tym razem zdobyli złote medale w rozgrywanych po raz pierwszy Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Ślaska Juniorów w szachach szybkich.

Do zawodów rozegranych w Letia Business Center przystąpiło 28 drużyn ,które zmagały się na dystansie 7 rund.Legniczanie nie byli faworytem rozgrywek,  gdyż byli rozstawieni z 6 numerem startowym. Jednak od samego początku uplasowali się w czołówce i zakończyli mistrzostwa na 1 miejscu. Złoci medaliści wygrali 6 meczów i ponieśli tylko jedna porażkę.Drużyna Miedzi wystąpiła w składzie Anna Karykowska,Grzegorz Krawiec, Michał Fiedorek oraz Rafał Topoła. Bardzo dobrze spisała się również druga drużyna z Legnicy plasując się na 4 miejscu walcząc do samego końca o brązowe medale. Barw Miedzi II bronili Gabriela Maciak, Patryk Orzłowski, Wiktor Lewandowski oraz Jerzy Eigner.