OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

ZUS udziela dofinansowania – przedsiębiorco skorzystaj

Przez   /   13/03/2015  /   No Comments

Pracodawcy, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy w swojej firmie, mogą skorzystać z programu dofinansowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Program adresowany jest do wszystkich płatników składek, ze szczególnym uwzględnieniem sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wśród wielu zadań ustawowych, Zakład finansuje działalność związaną z zapobieganiem wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym, co wynika z art. 37 ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.) Dlatego ZUS dofinansowuje projekty przedsiębiorców, skierowane na utrzymanie zdolności pracowników do pracy przez cały okres aktywności zawodowej:

  1. projekty doradcze, nastawione na poprawę zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,
  2. projekty inwestycyjne, odnoszące się do aspektu bezpieczeństwa technicznego,
  3. oraz doradczo-inwestycyjne, łączące wyżej opisane działania.

Poziom dofinansowania z ZUS-u został zróżnicowany ze względu na wielkość przedsiębiorcy starającego się o wsparcie, a mierzony jest liczbą zatrudnionych pracowników. W zależności od charakteru realizowanego projektu, przedsiębiorca może uzyskać 20, 60, 80 lub 90 proc. dofinansowania, a maksymalna kwota wsparcia może wynosić aż 400 tys. zł.

 

Jak należy złożyć wniosek?

Przedsiębiorcy ubiegający się o pozyskanie dofinansowania składają do ZUS-u Wniosek płatnika składek o udzielenie dofinansowania projektu dotyczącego utrzymania zdolności pracowników do pracy przez cały okres aktywności zawodowej”. Następnie wniosek podlega ocenie przez ZUS. Po pozytywnej ocenie wniosku podpisywana jest umowa na realizację projektu, a po niej, w dwóch transzach, przekazywane są środki finansowe. Pierwsza transza wypłacana jest w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia, następuje odbiór projektu przez eksperta. W terminie 30 dni od pozytywnego odbioru projektu następuje wypłata drugiej transzy.

Druk wniosku, instrukcję jego wypełnienia oraz szczegółowe wyjaśnienia do wniosku zamieszczono na stronie zus.pl, w zakładce „Prewencja i rehabilitacja – Prewencja wypadkowa”.

Tam również dostępne są pełne informacje na temat całego programu dofinansowania. Instrukcję do wypełniania wniosku opracowano po to, aby krok po kroku pomóc przedsiębiorcom prawidłowo uzupełnić dokumentację.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w trybie ciągłym. Należy je składać, w wersji papierowej, na adres Departamentu Prewencji i Rehabilitacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ul. Szamocka 3, 5; 01-748 Warszawa. Szczegółowe informacje w sprawie dofinansowania można uzyskać pod numerem telefonu: 22 667 10 15 / poprzez e-mail: SekretariatDpir@zus.pl.

źródło: ZUS Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3333 dni temu dnia 13/03/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2015 @ 11:28 am
  • W dziale: gospodarka i finanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tygodnik10

Ile milionów zarobili prezesi KGHM w roku 2023?

Read More →