Kraina

Polonia przecięła marzenia o Pucharze Polski

Przez   /   13/08/2012  /   No Comments

Zdjęcia Aurelia Irzymska

Wynikiem 1:3 zakończył się mecz Miedzi Legnica z Polonią Warszawa. Słabo wypadł Brazylijczyk Alexandre de Souza Alves, a Andrzej Bledzewski zdenerwowany przez sędziego zarobił czerwoną kartkę.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gości i zamknięcie Miedzi wszelkich szans na wypracowanie skutecznej szansy pod bramką przeciwnika. Już w 3. minucie spotkania goście przeprowadzili pierwszą akcję pod bramką Bledzewskiego. W 15. minucie Alexandre dostaje szansę na zdobycie prowadzenia. Po podaniu Zasady strzał Brazylijczyka o kilka metrów mija słupek bramki. To byłą jedyna szansa w pierwszej połowie spotkania. Pozostałe 45 minut tej części spotkania odbywało się pod całkowite dyktando warszawiaków.Z przełamaniem blokady nie radzą sobie Hempel i Madejski. Alexandre prawie w ogóle nie gra.

W 25. minucie Wszołek zdobywa głową prowadzenie dla gości.  W 35. minucie Teodorczyk dociera pod pole bramkowe Bledzewskiego, celnie podaje do wbiegającego w bramkę Gołębiewskiego i Polonia prowadzi już 0:2.

Po przerwie Miedź wyszła na boisko z większą werwą do gry i bez Alexandre, którego zastąpił Grzegorzewski. Niestety, nasz drugi napastnik nabawił się wkrótce kontuzji i po 20 minutach musiał opuścić murawę. Goście zaczęli się oszczędzać pozwalając Miedzi na coraz częstsze akcje podbramkowe. Już w 48. minucie Zakrzewski główkuje i piłka odbija się od poprzeczki bramki Polonii. Dobija Kasperkiewicz, ale obrońca Polonii wybił. W 70. minucie trzecią bramkę dla Polonii zdobył znowu Wszołek.

W 54. minucie Gołębiewski zablokował bramkarzowi Miedzi możliwość wybicia piłki. Sędzia przymknął oko na to niesportowe zachowanie i zamiast żółtego kartonika podyktował rzut wolny. W 75. minucie sytuacja powtórzyła się. Bledzewski wymienił kilka ostrych słów z sędzią Grzegorzem Jabłońskim i zobaczył czerwony kartonik. Przez ostatnie 15 minut Miedź grała w osłabieniu.

To nie przeszkodziło Zakrzewskiemu zdobyć w 89. minucie honorowego gola dla gospodarzy.

MIEDŹ LEGNICA – POLONIA WARSZAWA 1:3 (0:2)

Bramki: Zakrzewski (89) oraz Wszołek 2 (25, 70), Gołębiewski (35). Żółta kartka: Hempel. Czerona kartka: Bledzewski (75). Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

MIEDŹ: Bledzewski – Starosta, Tanżyna, Woźniczka, Zasada, Kasperkiewicz, Łuszkiewicz, Madejski, Hempel (79 Szczepankiewicz), Alexandre (46 Grzegorzewski, 68 Mowlik), Zakrzewski.

POLONIA: Budzyński – Todorovski, Baszczyński, Kokoszka, Pazio, Wszołek (82 Michalski), Piątek, Hołota, Brzyski (87 Gliński), Gołębiewski, Teodorczyk (74 Baruchyan).

• Publikowany: 4357 dni temu dnia 13/08/2012
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 13, 2012 @ 11:42 am