Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź pokonała Chrobrego Głogów

Przez   /   26/07/2012  /   No Comments

Zdjęcie z meczu sparingowego

Trzy czerwone kartki, gorąca atmosfera i ogromne emocje do ostatniego gwizdka ? derbowy pojedynek Miedzi z Chrobrym w Głogowie jak zwykle dostarczył kibicom wielu wrażeń. Legniczanie wygrali 2:1 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Już w czwartek po południu dowiemy się, z kim Miedzianka zagra w kolejnej rundzie 1 sierpnia.

Pierwsza połowa meczu w Głogowie toczyła się pod dyktando Miedzi, która posiadała przewagę optyczną i spokojnie budowała atak, zaś gospodarze czyhali na kontry. Legniczanie ponadto zagrażali bramce Chrobrego po stałych fragmentach, które znakomicie wykonywał Adrian Łuszkiewicz. Po jego ostrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 18. min Damian Paszliński trafił wprost w Augustyna. W odpowiedzi groźne kontry Machaja i Wana przerywali obrońcy Miedzi, szczególnie pewny w polu karnym Daniel Tanżyna. W 37. min Miedź wyszła na prowadzenie ? Hempel naciskał obrońcę rywali, ten źle wybił piłkę, która trafiła pod nogi Madejskiego, a skrzydłowy Miedzi pięknym strzałem pokonał Augustyna! Jeszcze przed przerwą było 2:0, gdy po ostro bitym rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował Samiec.

Na początku drugiej połowy ?pachniało? kolejną bramką dla Miedzi. Hempel dograł na wolne pole do Madejskiego, ale ten przegrał pojedynek biegowy z golkiperem Chrobrego. W odpowiedzi Machaj próbował przelobować wysuniętego z bramki Bledzewskiego, ale nie trafił. W 61. min po raz kolejny świetnie, ostro z rzutu wolnego dośrodkował Łuszkiewicz, a Zakrzewski główkował w poprzeczkę. Pięć minut później kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Uderzenie Sędziaka obronił Bledzewski, ale przy dobitce Szczepaniaka był bez szans. Od tego momentu gospodarze złapali wiatr w żagle, a Miedź po zejściu z boiska Nowackiego (kontuzja) i Hempela cofnęła się do defensywy. Poczynania legniczan ożywiło wejście Alexandre, który od razu pokazał duże umiejętności techniczne. W jednej z akcji z łatwością ograł Bukrabę, po czym został sfaulowany. Rywal obejrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Za chwilę siły się jednak wyrównały, bo ten sam los spotkał Kasperkiewicza. W ostatnich minutach Chrobry rzucił na szalę wszystko i nawet bramkarz głogowian zapędził się w pole karne Miedzi. Tyle, że legniczanie przejęli piłkę, Madejski pędził z nią w stronę pustej bramki, ale został powalony na ziemię przez Ulatowskiego, który także obejrzał czerwony kartonik. Ostatecznie Miedź wygrała 2:1 i w czwartek pozna rywala, z którym zagra 1 sierpnia w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

W Głogowie Miedziankę dopingowała ponad 200-osobowa grupa legnickich kibiców!

CHROBRY GŁOGÓW – MIEDŹ LEGNICA 1:2 (0:2)

Bramki: Szczepaniak (66) oraz Madejski (37), Samiec (45-sam.). Żółte kartki: Machaj, Wan ORAZ Starosta, Paszliński, Łuszkiewicz. Czerwone kartki: Bukraba (za dwie żółte), Ulatowski (za dwie żółte) oraz Kasperkiewicz (za dwie żółte). Sędzia: Piotr Wasilewski (Kalisz).

CHROBRY: Augustyn – Ziemniak, Michalec (7 Bukraba), Otwinowski, Samiec, Macha (63 Szczepaniak)j, Ulatowski, Hałambiec (81 Soboń), Sędziak, Wan, Grzybowski.

MIEDŹ: Bledzewski – Starosta, Tanżyna, Paszliński, Zasada, Łuszkiewicz, Nowacki (54 Kasperkiewicz), Madejski, Grzegorzewski, Hempel (74 Garuch), Zakrzewski (83 Alexandre).